Oya Ağacı (Çalı Formlu)

Üye ol / Giriş yap
×

Oya Ağacı (Çalı Formlu)

Lagerstroemia Indica

KARGO BİZDEN ! Oya Ağacı (Çalı Formlu)
  • Oya Ağacı (Çalı Formlu)
Ürün No881
Ürün İsmiOya Ağacı (Çalı Formlu)
Latince İsmiLagerstroemia Indica
KategorisiÇalı Türleri
Stok Miktarı100
Boy80-100 cm
Çap20-30 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 50.00
1 adet için birim fiyattır

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN
Oya Ağacı (Çalı Formlu)
Yorumlar
Kargo

Oya ağacı (Lagerstromia indica), kınagiller (Lythraceae) familyasından Çin ve Japonya'da doğal olarak yetişen bir süs bitkisi türü.

Boyu yaklaşık 6 metre, çapı 3 yaklaşık 3 metre kadar olabilen ve küçük yuvarlak bir tepesi olan bir süs bitkisidir. Gövde kabuğu ince düzgün, sürgünleri açık pembe, bej renklidir. 4 köşeli ve tüysüz, kısa saplı yaprakları oval uçları kütçe ve 2-7 cm uzunluğunda, üst yüzü parlak-yeşil alt yüzündeki damarlar ise tüylüdür. Çiçek kurulu 4-20 cm büyüklükte, çiçekleri genellikle gül pembe renklidir. Meyveleri nohut büyüklüğünde kapsüller şeklinde olur

Budamasına Özen Gösterin

Yaklaşık 40-50 yıl yaşayabilir. Oyalar mutlakas form verilerek ve avize gibi bir tepe tacı oluşturalarak budanmalıdır. Gövdesini, her yıl gövdenin küt kalacak şeklilde budamaktan kaçınmalısınız. Her yıl gövdenin etrafından budarsanız, tepe formlarını kaybederler.

Gübreli, hafif kumlu, süzek toprakları sever. Ağır killi topraklardan ve durgun su bulunan yerlerden hoşlanmaz. En kolay üretilen süs bitkilerindendir.  Bir yıl önceki sertleşmiş sürgünlerden alınacak çelik 20-25 gün içinde köklenerek gelişmeye başlar. Hazırlanan çelikleri, kumlu ve gevşek toprağa dikerek, yarı gölge bir alanda çok sayıda yeni oya ağacı üretebilirsiniz. Sıcak bölgelerde, özellikle de çiçekli olduğu mevsimlerde suyu sever.

oya ağacı,oya çalısı,çalı formlu oya ağacı,satılık oya ağacı,satılık oya çalısı,oya ağacı fiyat,oya ağacı fiyatları,oya fidanı,oya ağacı fidanı,oya fiyat,oya çalısı fiyatları,oya ağacı bitkisi,oya fidanı,çalı oya,oya çalısı fiyatları,satılık Lagerstroemia Indica,Lagerstroemia Indica fiyatları,Lagerstroemia Indica fidanı,Lagerstroemia Indica fiyat,oya ağacı bitkisi,kaprisli oya ağacı,bodur oya çalısı,bodur oya fiyatları,satılık bodur oya

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×