Altuni Piramit Mazı

Üye ol / Giriş yap
×

Altuni Piramit Mazı

Thuja Oriantalis Pyramidalis Aurea

STOKTA YOK ! Altuni Piramit Mazı
Ürün No333
Ürün İsmiAltuni Piramit Mazı
Latince İsmiThuja Oriantalis Pyramidalis Aurea
Kategorisiİbreli Ağaçlar & Çam Türleri
Stok Miktarı0
Boy100/120 cm
Çap30/40 cm
KapSaksı
Perakende fiyat 40.00
1 adet için birim fiyattır
Toptan fiyat 30.00
30 adet için birim fiyattır

Fiyatlara KDV dahil değildir !

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR

Malesef şu an için stoklarımızda yok

Altuni Piramit Mazı
Yorumlar
Kargo

Thuja orientalis pyramidalis aurea Altuni piramit mazı İğne yaprakları dörtlü kiremit dizilişte, her iki yüzüde mat renkte, uç kısımları altın sarısı renkte olup uzun bir yağ bezesine sahiptir. Kışın iğne yaprakları kahverengi rengini alıp yazın tekrar eski rengine döner. Yavaş büyür. Tohum ile üretilir.

Genel Özellikleri: Yaz kış yeşil ağaç, ağaççık ya da çalı formundadır. Kuzey Amerika’ da doğal olarak bulunur. 5 – 7 adet türü vardır. Dalları yassı, yana veya yukarı yönelmiştir. Mazılar genellikle dar piramit formlu olup, dalcıklar yassıdır. Yapraklar pul şeklinde karşılıklı dizilmiştir.Kiremit şeklinde gayet sık dizilmiş olan yaprakların alt yüzü açık yeşil olup, stoma çizgileri taşımaz. Yaprak üst yüzeyi koyu yeşildir. Kuvvetli bir kokuya sahiptir. Çiçekleri monoiktir. Erkek çiçekler küçük, yuvarlak olup, dişi çiçekler küçük yumurta şeklindedir. Kozalakları derimsi serttir. Tohumlar mercimek şeklindedir.

Üretimi: Üretimi tohum ve çelikle olmaktadır. Aşı ile de üretim yapılabilir ancak pek kullanılmayan bir yöntemdir. Tohumlar erken ilkbaharda ekilmelidir. 4 derecede iki ay tohumlar katlanmalıdır. Yüzlek ekim yapılmalıdır. İkinci yılda şaşırtma yapılmalıdır. Çelikle üretimde ise, çelikler nisan ayında alınabildiği gibi eylül ekim aylarında da alınabilmektedir. Aşı ile de üretilebilir.

Peyzajda Kullanımı: Açık alanlarda, park ve bahçelerde, mezarlık ve taş bahçelerinde tek, grup veya çit olarak kullanılabilir. Kent merkezlerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Çit bitkisi olarak, rüzgâr kıran olarak kullanılmaktadır. Budamaya dayanıklıdır. bahçeme fidan almak istiyorum, bahçeme çiçek almak istiyorum, bahçeme ağaç almak istiyorum, nereden çiçek alınır, nereden fidan alınır, nereden ağaç alınır, çiçek fiyatları, fidan fiyatı, üreticiden fidan, üreticiden çiçek... tüm bu soruların cevabını üreticisinden, bizden alabilirsiniz.

 

Altuni Piramit Mazı,satilik altuni piramit mazi ,mazi fiyatlari ,altuni mazi satisi,altuni top mazi,altuni mazi satisi,altuni maI fiyatlari,altuni piramit mazi fiyat,satılık Altuni Piramit Mazı,Altuni Piramit Mazı fiyatları,Altuni Piramit Mazı fiyat,Altuni Piramit Mazı fidanı,Altuni Piramit Mazı satışı,Altuni Piramit Mazı satış,Altuni Piramit Mazı bitkisi,Altuni Piramit Mazı bitkisi,Altuni Piramit Mazı ağacı,Altuni Piramit Mazı fidanı satışı,Altuni Piramit Mazı satış fiyatı,Altuni Piramit Mazı üretimi

 

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×