Fıstık Çamı

Üye ol / Giriş yap
×

Fıstık Çamı

Pinus pinea

STOKTA YOK ! Fıstık Çamı
  • Fıstık Çamı
Ürün No865
Ürün İsmiFıstık Çamı
Latince İsmiPinus pinea
Kategorisiİbreli Ağaçlar & Çam Türleri
Stok Miktarı0
Boy120/140 cm
Çap40/60 cm
KapSaksı
Perakende fiyat 30.00
1 adet için birim fiyattır
Toptan fiyat 15.00
50 adet için birim fiyattır

Fiyatlara KDV dahil değildir !

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR

Malesef şu an için stoklarımızda yok

Fıstık Çamı
Yorumlar
Kargo

Fıstıkçamı bütün Akdeniz havzasında ılıman Lauretum iklim sahalarında yayılmıştır. Bu tür Türkiye’de kısmen küçük sahalar üzerinde kısmen dağınık ve kısmen de toplu halde

görülür. Ülkemizdeki genel alanı 30-35 bin Ha. Civarındadır.Bergama-Kozak (Yaklaşık 8-10 bin Ha.) Aydın ve Muğla-Mazon yöreleri (Yaklaşık 20 bin Ha.) toplu ve büyükçe yayılış gösterdiği yerlerdir.Bu yörelerde Fıstıkçamı en fazla 860 m’ye kadar yükselir ve kıyıdan 60-70 km. kadar içerilere girer.Karadeniz kıyı bölgeleri ile güney ve güneydoğuda lokal meşçereler kurar.

Toprak istekleri bakımından kanaatkardır. Taze kum toprağı gelişmesi için uygundur. Ülkemizdeki yayılış alanları içinde en iyi gelişme gösterdiği topraklar genellikle gevşek taze balçıklı kum topraklarıdır. Kalker topraklarında da yetişir. Fazla balçıklı veya killi topraklardan, alt tabakası ıslak veya zaman zaman su altında kalan sahalardan kaçınır.

Fıstıkçamı ışık isteğinin çok olması nedeniyle şemsiye şeklinde tepe yapar Fıstıkçamı gençlikleri yaşlı ağaç tepelerinin gölge baskısına kısa bir süre dahi dayanamaz ve dejenere olurlar.

Fıstıkçamı kozalak veya meyva olgunlaşma süresi 2.5 yıl, zamanı ise Ocak ayıdır.Tohum toplama zamanı Ocak-Haziran ayları arasındaki süredir. 100 Kg. kozalaktan 20 Kg. tohum elde edilir. 1000 tane ağırlığı 750 gr.dır. 1 kg tohumda ortalama tohum adedi 1330’dur Çimlenme engeli vardır giderilmesi için 24-48 saat soğuk suda bekletilmesi gerekir.

Fıstık çamı fiyatları,satılık fıstık çamı,hediyelik fıstık çamı,fıstık çamı,çam ağacı,torbalı fıstık çamı,saksıda fıstık çamı,çam fidanı,fıstık çamı fidanı,fidan,tüp torba,Pinus pinea,satılık Pinus pinea,Pinus pinea fiyat

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×