Üye ol / Giriş yap
×

Top Akasya

Robinia Pseudoacacia

STOKTA YOK ! Top Akasya
  • Top Akasya
Ürün No221
Ürün İsmiTop Akasya
Latince İsmiRobinia Pseudoacacia
KategorisiYapraklı Ağaç Türleri
Stok Miktarı0
Boy250 cm
Çap10/12 cm
KapRutbol
Perakende fiyat 35.00
50 adet için birim fiyattır
Toptan fiyat 25.00
100 adet için birim fiyattır

Fiyatlara KDV dahil değildir !

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR

Malesef şu an için stoklarımızda yok

Top Akasya
Yorumlar
Kargo

ÇİFT AŞILI TOP AKASYA RUTBOOL SÖKÜM

Akasya (Acacia), Baklagiller familyasından genellikle hep yeşil yapraklı ve dikenli ağaç ya da ağaççık cinslerine verilen ad.Başta Avustralya olmak üzere (300 tür) sıcak ılıman ve yarı tropikal bölgelerde kendiliğinden yetişen 600 türü içerir.Çok değişik biçimleri bulunan akasyanın çiçekleri genellikle sarı, bazen beyaz ya da kırmızı renkte, başak ya da toparlak baş biçimindedir; erkek organlar çok sayıda ve çıkıntılıdır. Meyve baklamsıdır. Yapraklar, kimisinde tüysü bileşik, kimisinde, özellikle Avustralya'da yetişen türlerin çoğunda yeşil lam halinde yaprak sapı biçimindedir; bu da onlarda terlemeyi önemli ölçüde azaltır.

Acacia heterophylla türündeyse bu özelliklerin tümünün bir arada görülür.Birçok akasya türü (en başta A.decurrens, gümüşi akasya (A. dealbata), A.baileyana, A.longifolia) bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilir."Kadıhindi" denen bir madde, Çin'de ve Birmanya'da A.catechunun odununun suda kaynatılmasıyla hazırlanır. Kadıhindi deri sepelemesinde, kumaş boyamada ve tıpta kullanılır. Akasyanın bazı türleri ise, özellikle A.arabica ve A.senegal, hücre erimesiyle oluşan ve halk arasında "arap zamkı" adıyla anılan bir zamk verir. Tanen bakımından zengin olan akasya kabukları dericilikte kullanılır.

akasya,top akasya,Robinia Pseudoacacia,söküm akasya,ruutboll akasya,akasya fiyat,top akasya fiyatları,satılık akasya,satılık top akasya

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×