Doğu Ladin - Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Doğu Ladin - Kargo Bizden

Picea orientalis

KARGO BİZDEN ! Doğu Ladin - Kargo Bizden
Ürün Nou01227
Ürün İsmiDoğu Ladin - Kargo Bizden
Latince İsmiPicea orientalis
Kategorisiİbreli Ağaçlar & Çam Türleri
Stok Miktarı30
Boy50-60 cm
Çap30 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 75.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 75.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN
Doğu Ladin - Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Doğu ladini (Picea orientalis), çamgiller (Pinaceae) familyasından 40-50 metre, bazen de 60 metre boylara ulaşan, 1,5-2 metre çap yapabilen, dolgun ve düzgün gövdeli, sivri tepeli önemli bir orman ağacı türü.

Kabuk genç gövdelerde genelde açık renkli ve düzgün, yaşlı gövdelerde koyu renkli ve çatlaklıdır. Dallar çevrel olarak sık bir halde tüm gövdeye yerleşmiştir. Genç sürgünler ince, açık renkli ve tüylüdür. Tomurcuk kahverengi, sivri ve reçinesizdir.

Doğu ladini bilinen ladin taksonlarının en kısa iğne yapraklısı olup uzunlukları 6-11 mm, uçları keskin değil, kör ya da küt olarak sonuçlanır. Cilalı görünümlü ve koyu yeşildir. Enine kesitleri dört köşelidir. Her yüzünde 1-4 sıra stoma çizgisi bulunur.

Karmen kırmızısı renginde erkek çiçekler kozalakçık halinde, dişi çiçekler de menekşe rengindedir. Kozalak 6-9 cm. uzunluğunda, önceleri kimi ağaçlarda yeşil, kimilerinde koyu kırmızı renktedir. Olgun kozalak açık kiremit renginde, oval ya da silindirik yapıda, pulların kenarları düz yani tamdır.

satılık Doğu Ladin,Doğu Ladin fiyatları,Doğu Ladin bitkisi,Doğu Ladin satışı,Doğu Ladin ağacı,Doğu Ladin fidanı,Doğu Ladin ağacı satışı,Doğu Ladin fiyatları,Doğu Ladin ağacı satınal,Doğu Ladin al,Doğu Ladin satın al,yılbaşı ağacı,yılbaşı ağacı fiyatları,yılbaşı ağacı fiyatları al,satılık Picea orientalis,Picea orientalis fiyatları,Picea orientalis ağacı,Picea orientalis satışı,Picea orientalis satınal,Picea orientalis fiyat,Picea orientalis satışı

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×