Lavanta-İthal - Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Lavanta-İthal - Kargo Bizden

Lavanta Lavandula intermedia

STOKTA YOK ! KARGO BİZDEN ! Lavanta-İthal - Kargo Bizden
Ürün Nou01156
Ürün İsmiLavanta-İthal - Kargo Bizden
Latince İsmiLavanta Lavandula intermedia
Kategorisiİthal Bitkiler
Stok Miktarı0
Boy15-20 cm
Çap15 cm
KapSaksı
Perakende fiyat 20.00
4 adete için birim fiyattır
Toptan fiyat 15.00
10 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
4 adet 80.00 TL
10 adet 150.00 TL
Toptan alım fiyatı için en az 
10 adet
sipariş vermeniz gerekmektedir.

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

Malesef şu an için stoklarımızda yok

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Lavanta-İthal - Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Türkçe adı: Lavanta

· Bilimsel / Latince adı: Lavandula. (Lavandula officinalis veya Lavandula angustifolia Mill. Lavanta Lavandula intermedia)

· Familyası: Ballıbabagiller (Lamiaceae)

· Anavatanı: Akdeniz havzası, Kanarya Adaları, Kuzey Afrika, Hindistan, Güneydoğu Asya.

· Soğuğa dayanıklılığı: En dayanıklı çeşitleri -15 ilâ -20°C'ye kadar dayanır, Lavandula stoechas -5°C'den itibaren zarar görmeye başlar; saksıda yetişen lavanta korunmalıdır.

· Bitki sınıfı: Yarı çalımsı, çalımsı ve otsu olabilir. Çok yıllık ve yaprak dökmeyen bir bitkidir.

· Bitkinin ömrü: 8-10 yıl arası

· Dikim yeri : Gruplar halinde, bordür, alçak çit, eğimli arazi, pencere önü saksıda.

· Bahçedeki konumu: Tam güneş alan yerlerden hoşlanır.

· Çoğaltma yöntemi: Fide (tohum), daldırma ve çelikleme.

· Yapraklar: Yaprakları dökülmez, aromatik, yeşil ve gri.

· Çiçeklenme: Çeşitlere göre Mayıs-Temmuz arası. Çiçeklerin rengi mavi, mor, leylâk veya beyaz renkte olur. Hoş kokulu çiçekleri bal arısını çeker.

· Toprak isteği: Lavanta bitkisi kireçli topraklara dayanıklı olda dahi, orta - hafif bünyeli, geçirgen, nötr ve hattâ da fakir topraklarda yetişebilir. Fazla killi toprak yapılarını biraz kumla iyileştirmek mümkündür. Saksıda yetiştirildiğinde, saksı toprağını biraz kumla karıştırın.

· Gübre isteği: Toprağa dikim sırasında, olgun kompost ilave edilmesi tavsiye edilir. Sonrasında gübre veya diğer besin maddesi ilave etmenize gerek yoktur.

· Yükseklik: 60 ilâ 120 cm arasında boylanır.

· Dikim dönemi: Fidelerin toprağa aktarılması (esas yerlerine dikim) genelde mayıs veya haziran aylarında yapılır. Soğuk bölgelerde Lavanta bitkisinin fide üretimi en uygun dönem İlkbahardır. Ilıman bölgelerde, don tehlikesi olmadığından dolayı, lavanta fidelerini yılın herhangi döneminde toprağa aktarılması için hiç bir sakınca yoktur.

· Dikim mesafesi: Sıra üzeri 42-50 cm - sıra arası 200 cm

· Hasat: Çiçeklenme periyodu boyunca ihtiyaçlara göre toplanır. Çiçeklenme döneminin başında, çiçekler daha fazla kokulu olur. Çiçekler tam açmadan önce hasat edilir.

Bakım ve budama

Soğuk bölgelerde, don tehlikesini önlemek için toprağın üzerini, malçla veya kuru saman örtüsü yerleştirilir.

Dikkat ! Lavanta bitkisi fazla sulamadan hoşlanmaz. Kök yapısının iyi yerleşebilmesi için İlk sene sulanması gerekiyor. Daha sonraki yıllar için yağmur suları yeterli olacaktır.

Solmuş çiçek taşıyan sapların düzenli olarak kesilmesi, bitkinin daha fazla çiçeklemesini sağlar. Şekil budaması, adı üzerinde, daha güzel şekil almasını sağladığı gibi, bir sonraki sene bitkinin daha fazla çiçek vermesini şağlar. Dikkat ! Odunlaşmış dalları kesmeyin, sadece gerektiren ince dallar ve solmuş çiçek taşıyan sapların yok edilmesi yeterlidir.

satılık Lavanta,Lavanta fiyat,Lavanta fiyatları,Lavanta satışı,Lavanta fidanı satışı,Lavanta fidanı,Lavanta bitkisi fiyatları,Lavanta bitkisi,Lavanta bitkisi satışı,Lavanta bitkisi üretimi,satılık Lavandula angustifolia,Lavandula angustifolia bitkisi,Lavandula angustifolia fiyatları,Lavandula angustifolia satışı,Lavandula angustifolia fidanı,satılık ithal lavanta,satılık Lavanta Lavandula intermedia,Lavanta Lavandula intermedia fiyat,Lavanta Lavandula intermedia satışı,Lavanta Lavandula intermedia fiyatları,Lavanta Lavandula intermedia üretimi.ithal lavanta satışı,ithal lavanta satınal,

Budama: Kaçınılmaz. Yuvarlak biçimini korumak için, ciçeklenmeden sonra budanmalı. Yaşlandıkça alt dalları odunlaşır ; özellikle düzenli bir şekilde budanmazsa. Böyle bir durumda, yerine yeni bir bitki dikmek daha iyidir çünkü sert budama genelde iyi sonuç vermez ; odunlaşmış dallardan nadiren taze dal çıkar.

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×