Tijli Aşılı Mavi Ladin-Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Tijli Aşılı Mavi Ladin-Kargo Bizden

Picea pungens glauca globosa

KARGO BİZDEN ! Tijli Aşılı Mavi Ladin-Kargo Bizden
Ürün Nou00473
Ürün İsmiTijli Aşılı Mavi Ladin-Kargo Bizden
Latince İsmiPicea pungens glauca globosa
Kategorisiİthal Bitkiler
Stok Miktarı10
Boy80/100 cm
Çap40 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 649.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 649.00 TL
BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Tijli Aşılı Mavi Ladin-Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Mavi ladin (Picea pungens), çamgiller (Pinaceae) familyasından 25-30 m'ye kadar boylanan ve 1,5 m'ye kadar çap yapabilen ladin türü.Doğal olarak batı Kuzey Amerika'da, Utah ve Colorado ile Arizona ve Yeni Meksiko'da bulunur. 1800-3000 m yüksekliğe kadar çıkar, bazı yerlerde Engelman ladini (Picea engelmanni) ile karışıklığa girer.

Alpin kuşağının bir türü değildir. Genel olarak dağların vadi boyunca devam eden nemli düz topraklarında iyi bir büyüme gösterir, diğer yandan bol yağmur alan yerlerde yavaş büyüme yapar.Kabuk ince ve pulludur. Genç ağaçlarda taç konik, yaşlılarda silindiriktir. Sürgünler kalın, turuncu-kahverengi, genellikle düzgündür.

Yapraklar iğnemsi 15-30 mm uzunlukta, kalın, soluk boz-yeşil veya parlak mavi, ucu sivri ve altında tek bir stoma bandı yer alır. İğne yapraklar koparılınca kötü bir koku verir.Kozalaklar sarkık, ince uzun silindirik, 6-11 cm uzunlukta, kapalıyken 2 cm genişliğinde, açıkken ise 4 cm genişiğindedir.

İnce bükülebilen kozalak pulları 20-24 mm uzunluğunda, kenarları dalgalıdır. Kırmızımsı menekşe renkli kozalaklar 5-7 ay sonunda olgunlaşır. Tohumlar siyah, 3-4 mm uzunluğunda, ince uzun, tohum kanadı 10-13 mm olup donuk kahverengidir.

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×