Çuha Çiçeği-Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Çuha Çiçeği-Kargo Bizden

Primula Vulgaris-Kargo Bizden

STOKTA YOK ! KARGO BİZDEN ! Çuha Çiçeği-Kargo Bizden
  • Çuha Çiçeği-Kargo Bizden
Ürün Nou00431
Ürün İsmiÇuha Çiçeği-Kargo Bizden
Latince İsmiPrimula Vulgaris-Kargo Bizden
KategorisiMevsimlik Çiçekler
Stok Miktarı0
Boy5 cm
Çap10 cm
KapSaksı
Perakende fiyat 4.00
25 adete için birim fiyattır
Toptan fiyat 3.00
50 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
25 adet 100.00 TL
50 adet 150.00 TL
Toptan alım fiyatı için en az 
50 adet
sipariş vermeniz gerekmektedir.

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

Malesef şu an için stoklarımızda yok

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Çuha Çiçeği-Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Çuha çiçeği, çuha çiçeğigiller (Primulaceae) familyasından Primula cinsini oluşturan bahçe süs bitkileri yetiştiriciliğinde kullanılan bitki türlerinin ortak adı. Önemli olan başlıca türleri P. vulgaris ve P.veris dir. Tohumlar Mayıs sonlarından Temmuz sonlarına değin atılır. Tohumların üzerleri kapanmaz, yalnız hafifçe bastırılır.

Çimlenme ortamının sıcaklığı 15-18 °C (en iyi 17 °C) dolayına tutulursa 14-20 gün sonra çimlenme gerçekleşir. Fideler ekimden 4-6 hafta sonra (yani çimlenmeden 3-4 hafta sonra ve ikinci gerçek yapraklar çıktığı zaman) 5 cm. arayla şaşırtılırlar.

Tohumdan çiçeklenmeye değin geçen süre 20-28 hafta dolayındadır. Eylül-Ekim ayında dikilir. Dikim sırasında bitkiler arasında bulundurulacak aralık ve mesafe 20 cm olmalıdır. 30-35 derecede yetişirlerse kırmızı renkli olurlar. 15-20 derecede yetişirse beyaz renkli olurlar.

Ekim zamanına ve sıcaklığa bağlı olarak Kasım ortalarından Mayıs'a kadar çiçeklenirler Saf halde parterler oluşumunda, parter kenarlarında, ağaç altlarında kullanılmaya ve şeritler oluşturmaya uygundur. Ayrıca, iç mekân bitkisi olarak kullanılabildiği gibi geniş ve basık saksılar içerisinde balkon ve teras bitkisi olarak da bulundurulabilir; kaya bahçelerinde de kullanılabilirler.

Sıcaklık isteği: Şaşırtılan fideler bir süre daha 15-18 °C 'da tutulduktan sonra, çiçek tomurcuklarının oluşması için sıcaklığın l5 °C'nin (bazı çeşitlerinde l0 °C'nin) altına düşürülmesi gerekir.

Yaz boyunca olabildiği kadar serin bir yerde bulundurulmalıdır. Işık isteği: Yan gölge yerlerde iyi gelişirler. Ancak güneşili ortamlarda da zarar görmeden bulundurulabilirler. Toprak isteği: Torf (veya yaprak çürüntüsü) ile zenginleştirilmiş hafif yapılı toprak karışımlarında yetiştirilirler. Su isteği : Yetiştiricilik boyunca toprak nemli tutulmalı: ancak kışın aşırı su vermekten kaçınılmalıdır. Gübre isteği: Yaprakların aşırı büyümesini önlemek için yüksek dozda azot(N) verilmemelidir.

Yüksek potaslı (K) gübreler verilebilir. Demir (Fe) eksikliği yapraklarda sararmalara neden olabilir. Demir jelat eriyiği verilerek araz giderilebilir. Budanması: Solan çiçeklerin uzaklaştırılması çiçeklenme süresini uzatıcı etki yapar Önemli hastalıkları virüs, kök ve gövde çürüklükleri, külleme, pas ve kurşuni küf zararlıları ise nematodlar, salyangoz ve sümüklü böcekler, yaprak bitleri, unlu bitler ve toprak kurtlarıdır.

Çuha Çiçeği,Oenethera biennis-Primula officinalis-Primula,çuha fiyatları,çuha çiçeği fiyat,satılık çuha çiçeği,satılık Çuha Çiçeği,Çuha Çiçeği fiyatları,Çuha Çiçeği bitkisi,Çuha Çiçeği satışı,Çuha Çiçeği fiyatları,Çuha Çiçeği,Çuha Çiçeği fidanı,Çuha Çiçeği bitkisi,Çuha Çiçeği çeşitleri,Çuha Çiçeği renkleri,Çuha Çiçeği fidanı satışı,Çuha Çiçeği,çuha bitkisi,çuha bitkisi satışı,çuha bitkisi fiyatları,çuha bitkisi fiyat,çuha bitkisi satışı,çuha bitkisi çeşitleri,çuha bitkisi

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×