Kadife Çiçeği-Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Kadife Çiçeği-Kargo Bizden

Tagetes spp-Kargo Bizden

STOKTA YOK ! KARGO BİZDEN ! Kadife Çiçeği-Kargo Bizden
  • Kadife Çiçeği-Kargo Bizden
Ürün Nou00900
Ürün İsmiKadife Çiçeği-Kargo Bizden
Latince İsmiTagetes spp-Kargo Bizden
KategorisiMevsimlik Çiçekler
Stok Miktarı0
Boy10/15 cm
Çap5/10 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 2.00
45 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
45 adet 90.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

Malesef şu an için stoklarımızda yok

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Kadife Çiçeği-Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Zahmetsiz oluşu ve gösterişli çiçekleri nedeniyle, sevilen bir yaz bitkisidir. Çeşitleri günden güne artan kadife çiçekleri, çok uzun ömürlüdür.

TOPRAK: Kadife, toprak açısından fazla nazlı değildir. Geçirgen ve verimli toprak sever. Organik maddece zenginleştirilmiş, iyi işlenmiş her tür toprakta yetişir. Mutlu olması için toprağı suyu tutabilecek şekilde olmalıdır.

BAKIM: Dik büyüyen, etrafa hoş koku yayan, otsu, tek yıllık bir bitkidir. Güneş ya da yarı gölgede sağlıklı gelişir. Bakımı çok kolay olan kadife çiçeği, tarhlara ve bordürlere çok yakışır. Hemen her yerde rahatlıkla yetişir. Aşırı sulama ve fazla gübre kullanımı bitkinin yeşile kaçmasına neden olur ve çiçek açmasını geciktirir. Yüksek boylu olan çiçeklere daha fazla su verebilirsiniz. Solan çiçeklerin kesilmesi çiçeklenmeyi arttırır. Kadife çiçeği yapraklarının keskin bir kokusu vardır. Bu koku bazen rahatsız edici olabilir. Ama sebze bahçelerine dikildiği zaman birçok zararlıyı bahçeden uzak tutmayı başarır. Ayrıca çiçekler sebze bahçesine farklı bir güzellik katar. Çiçeklenme bittikten sonra bitki yerinde bırakılmamalı, mutlaka sökülmelidir.

ÜRETİM: Kadife, bol tohum veren bir bitkidir. Bu tohumlar mart ayında bahçeye serpilir. Yerinde büyütülebilir ya da çıkan fideler başka yerlere şaşırtılır.

ÇİÇEKLERİ: Yaz başından sonbahar sonuna kadar çiçekli kalır. Çiçekleri, 5-10 santimetre aralıklarla dikebilirsiniz. Bu çiçekler, sarı, turuncu, kızıl ya da kırmızımsı kahverengi olur. Arada sizi şaşırtabilir. İki rengini bir arada taşıyan ya da beyaz, krem rengi çiçekler açan kadifeler de görebilirsiniz. Fidanlıklardan fidesini 50 Kr’ye satın alabilirsiniz.

satılık mevsimlik bitkiler,satılık kadife çiçeği,satılık kadife bitkisi,kadife çiçeği fiyat,,kadife çiçeği fiyatları,,kadife çiçeği faydaları,,kadife çiçeği yetiştiriliciği,,kadife bitkisi,,kadife çiçeği fidanı,satılık kadife bitkisi,satılık tagetes çiçeği,satılık tagetes spp,tagetes spp fiyatları,tagetes spp fiyat,tagetes spp bitkisi,tagetes spp çiçeği

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×