Muz Ağacı - Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Muz Ağacı - Kargo Bizden

MUSA CAVENDİSHİİ

STOKTA YOK ! KARGO BİZDEN ! Muz Ağacı - Kargo Bizden
Ürün Nou00967
Ürün İsmiMuz Ağacı - Kargo Bizden
Latince İsmiMUSA CAVENDİSHİİ
KategorisiMeyve Ağaçları
Stok Miktarı0
Boy125-150 cm
Çap16-18 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 216.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 216.00 TL
BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

Malesef şu an için stoklarımızda yok

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Muz Ağacı - Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Muz, Güneydoğu Asya’dan çıkmıştır. Anavatanı Güney Çin, Hindistan ve Hindistan ile Avustralya arasında kalan adalardır. [1] Muzu ilk kültüre alanların balıkçılar olduğu sanılmaktadır. Balıkçılar ağ yapmak için muzun yapraklarından yararlanmışlar ve bu şekilde tarımı başlamıştır. [2] Muzla ilgili ilk eser M.Ö. 600-500 yıllarına aittir ve Hindistan’da bulunmuştur. Muz bitkisi ülkemize ilk defa 1750 yıllarında Mısır’la ilgisi olan zengin bir aile tarafından süs bitkisi olarak, Mısır’dan Alanya’ya getirilmiştir. O yıllarda daha çok süs bitkisi olarak yetiştirilen Muzun meyve verdiğinin görülmesi üzerine, 1930'lu yıllardan sonra meyvesi için ticari amaçla yetiştirilmeye başlanmıştır. Bugün ülkemizde sadece Anamur, Bozyazı, Gazipaşa ve Alanya ilçeleri ile çevresinde Musa Cavendish dediğimiz bodur muz üretimi yapılmaktadır.

 

Dünya Üretimi : Dünyadaki muz üretimi en fazla Asya kıtası ülkelerinde yapılmakta, bu kıtayı sırasıyla Güney Amerika, Orta Kuzey Amerika, Afrika, Okyanusya ve Avrupa Ülkeleri izlemektedir. Dünya muz üretimi 1975 yılı istatistiklerine göre 37 milyon tondur. Ekiliş alanı ise 29.150.000 dekardır.

 

Türkiye Üretimi ve Tüketimi: Muz ülkemizde Anamur, Bozyazı, Alanya, Gazipaşa ve çevresinde, Toros dağlarının koruduğu mikroklimalarda, çok sınırlı alanlarda yetiştirilmektedir. Bu nedenle üretim miktarı azdır. 1994 de 12.000 dekar alanda 30.000 ton iken 2000 yılında 20.000 dekar alan ve 80.000 ton üretime ulaşmıştır. Ülkemizin yıllık muz tüketimi ise 400.000 ton civarındadır.

satılık muz ağacı,muz ağacı fiyat,muz ağacı fiyatları,muz ağacı satışı,muz ağacı satış,muz ağacı bitkisi,muz ağacı fidanı,muz ağacı,satılık muz bitkisi,muz bitkisi fiyat,muz bitkisi fiyattı,muz bitkisi fiyatları,muz bitkisi satışı,muz bitkisi satış,muz bitkisi fidanı,muz bitkisi ağacı,muz bitkisi,muz bitkisi fiyat,satılık MUSA CAVENDİSHİİ,MUSA CAVENDİSHİİ fiyat,MUSA CAVENDİSHİİ fiyatları,MUSA CAVENDİSHİİ satışı,MUSA CAVENDİSHİİ bitkisi

 

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×