Hurma Ağacı

Üye ol / Giriş yap
×

Hurma Ağacı

Phoenix canariensis

STOKTA YOK ! Hurma Ağacı
Ürün Nou00838
Ürün İsmiHurma Ağacı
Latince İsmiPhoenix canariensis
KategorisiPalmiyeler
Stok Miktarı0
Boy250/275 cm
Çap60/80 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 1,000.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 1000.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR

Malesef şu an için stoklarımızda yok

Hurma Ağacı
Yorumlar
Kargo

Anavatanı Tropik ve Subtropik Afrika ve Kanarya Adaları’dır. Gövdesi dikine büyüyen ve dallanmayan, yaprakları gövdenin üst kısmında oluşan, yaprakçıkları sert, şerit biçiminde ve uç kısımları iğne gibi sivri, çiçekleri salkım şeklinde olan bir palmiye türüdür. Doğada 17 türü bulunan Phoenix cinsinin başka süs bitkileri yetiştiriliciliğinde önemli olan türleri P.dactylifera ve P.roebelinii’dir.

İklim İstekleri Gelişme döneminde 18-21 C’de, kışın yaşlı bitkiler 7 C, genç bitkiler 16 C’ye gereksinim gösterirn ancak kesinlikle 4 C’nin altına düşmemelidir. Yüksek orantılı nem ister.Aydınlık,Yarı gölge,hatta güneşli yerlerde yetiştirilebilirler. Doğrudan güneş ışığından zarar görmezler.

Toprak isteği John Innes saksı kompostu No.2’de iyi gelişir. Yani daha yüksek düzeyde besin maddesi istendiğinde boynuz ve tırnak unu ile kalsiyum fosfat ve potasyum sülfat oranları 2 kat artırılır.

Phoenix canariensis,Hurma Ağacı,palmiye,satılık hurma ağacı,hurma ağacı fiyatları,Phoenix canariensis fiyatları,satılık Phoenix canariensis,satılık Phoenix,Phoenix fiyatları,hurma ağacı satışı,hurma ağacı fidanı,hurma ağacı satış,satılık palmiye ağacı,palmiye ağacı fiyat,palmiye ağacı satışı,palmiye ağacı,palmiye

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×