Palmiye Marmara Palmiyesi - Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Palmiye Marmara Palmiyesi - Kargo Bizden

Chamaerops Excelsa

KARGO BİZDEN ! Palmiye Marmara Palmiyesi - Kargo Bizden
Ürün Nou00466
Ürün İsmiPalmiye Marmara Palmiyesi - Kargo Bizden
Latince İsmiChamaerops Excelsa
KategorisiPalmiyeler
Stok Miktarı50
Boy150 cm
Çap40-50 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 378.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 378.00 TL
BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Palmiye Marmara Palmiyesi - Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

NOT=BU PALMİYENİN GÖVDE BOYU 100 CM DİR.YAPRAKLI BOY 160 CM DİR.

Türkçe Adı : Palmiye Latince Adı : Chamaerops Excelsa En Yaygın Palmiye türüdür. Arsızdır. Kışın dona uğramasına rağmen Po Ovasında bile yetiştirilebilir. Tabanda çalılanma yapmayan, 10-15 cm boyunda, dalsız, tek bir kütükte yetişir.

Yaprak sapları az dikenli yada dikensizdir. En Tepede zengin bir perçem yaparlar. Koyu yeşil yapraklarının üstü parlak altı açık ve külümsü renklidir. Çok tıkız ve killi olmadığı sürece az verimli topraktada yaşar. Canlı sarı renkte, çok güzel salkım çiçekler ve gri-mavi bezelye büyüklüğünde meymalar verir 7 - 8 m boy yapabilen yelpaze şeklinde yaprakları olan bir palmiyedir.

Çok hızlı büyüme göstermezler. Yaprak genişliği 100 - 125 cm olabilir. Çok sayıda fakat küçük sarı çiçekleri vardır. Bu çiçekler salkım şeklindedir. Bitkinin gövdesi kahverengi liflerle kaplıdır. Fazla soğuktan zarar görebilir.Bu nedenle riskli bölgelerde kışın muhafaza etmek gerekir.

palmiye satış,palmiye satışı,satılık palmiye,marmara palmiyesi,çin yelpaze palmiyesi,Chamaerops Excelsa fiyat,Chamaerops Excelsa fiyatları,Chamaerops Excelsa palmiyesi,satılık Chamaerops Excelsa,palmiye ağacı,satılık palmiye ağacı,palmiye fidanı,Chamaerops Excelsa palmiye satışı,Chamaerops Excelsa palmiye fidanı,palmiye toğumu,satılık palmiyeler,palmiye türleri,palmiye bitkisi,Chamaerops Excelsa bitkisi,çin yelpaze palmiye fiyatları

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×