Palmiye (roodball)

Üye ol / Giriş yap
×

Palmiye (Roodball)

Washingtonia

KARGO BİZDEN ! Palmiye (roodball)
Ürün Nou01069
Ürün İsmiPalmiye (roodball)
Latince İsmi Washingtonia
KategorisiPalmiyeler
Stok Miktarı100
Boy500-600 cm
Çap60-80 cm
KapRutbol
Toptan fiyat 2,000.00
5 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
5 adet 10000.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN
Palmiye (roodball)
Yorumlar
Kargo

NOT=Bu palmiye ağacı arazide toprakta ekilidir ve sökülüp teslimatı sağlanacaktır.

Bu ağaç için minimum 5 adet olarak sipariş alınmakta ve söküm taşıma bize aittir.

Fiyatımız birim fiyat olarak yazılmıştır.

Palmiye yetiştiriciliği son zamanlarda ülkemizde yaygınlaşmaktadır bunun en önemli nedeni dış ülkelerden palmiye ithalatının kırmızı palmiye böceği nedeniyle durdurulmasıdır.

Palmiye ağacını en çok kimler talep ediyor?

Başta belediyeler olmak üzere, müteahhitler, kooperatifler ve peyzaj işiyle uğraşanlar ile fidanlıklar palmiye bitikisine ihtiyaç duymaktadırlar. Palmiyenin egzotik görüntüsü aşağıya salınan dallarının rüzgarda dalgalanması ruhu ferahlattığı gibi, ekildiği alanda görsel açıdan zenginlik yaratmaktadırlar.

Hangi türler daha çok tercih ediliyor? Ülkemizde hangi tür yetiştirilmeye daha müsait?

Ülkemizde en çok yetiştirilen palmiye türü hem dayanıklılığı hem de hızlı büyümesi nedeniyle Washingtonia robusta ve yine aynı türden gelen washingtonia filiferadır. Birde çok düşük sıcaklıklara dayanan ancak washingtonia robusta kadar hızlı büyümeyen japon yelpaza palmiyesi de denilen thycarpis fortunei yetiştirilmektedir.

Tohum çimlendirirken nelere dikkat etmeliyiz?

Palmiye yetiştiriciliğinde en önemli husus çimlendirilecek olan tohumların taze olması yani uygun olmayan şartlarda bekletilmemiş özelliğini kaybetmemiş olmaları gerekir. İnternet üzerinde özellikle yurtdışından satılan palmiye tohumlarında taze olması konusunda çeşitli problemler yaşanmakta bu da palmiye tohumlarının çimlenme oranını ciddi miktarda azaltmakta verim kaybına neden olmaktadır.

satılık Palmiye,Palmiye fiyatları,Palmiye satışı,Palmiye satınal,Palmiye bitkisi,Palmiye ağacı al,Palmiye ağacı fiyatları,Palmiye ağacı satışı,Palmiye ağacı fiyat,Palmiye ağacı satınal,Palmiye ağacı al,satılık Washingtonia Robusta,Washingtonia Robusta fiyatları,Washingtonia Robusta fiyat,Washingtonia Robusta satışı,Washingtonia Robusta satınal,Washingtonia Robusta

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×