Sikas (Cycas) - Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Sikas (Cycas) - Kargo Bizden

Cycas Revoluta- Japon Sago Palmiyesi

KARGO BİZDEN ! Sikas (Cycas) - Kargo Bizden
Ürün Nou01009
Ürün İsmiSikas (Cycas) - Kargo Bizden
Latince İsmiCycas Revoluta- Japon Sago Palmiyesi
KategorisiPalmiyeler
Stok Miktarı30
Boy30-40 cm
Çap30-40 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 324.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 324.00 TL
BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Sikas (Cycas) - Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Cycas revoluta, Cycadaceae familyasından, değerli bir süs bitkisi türü. Bu palmiye formlu süs bitkisinin büyümesi uzun yıllar almaktadır. Gelişen ağaçlar kökün toprakla birleştiği yerden yumru verir ve bu yolla üretilir doğal ortamında tohumla çoğalır.

Tropikal veya subtropikal bölgelerin daimi yeşil dekoratif yapraklı bitkilerdir. Yaprakları tavuk telekleri gibidir. Memleketimizde salon süs bitkileri olarak oldukça değerlidirler. Toprak isteği: Yaprak çürüntüsü,dişli nehir kumu karışık bahçe toprağından hoşlanır. İyi drene edilmelidir. Su isteği: Nisbi rutubeti yüksek yerlerden hoşlanır.

Toprak rutubetli ancak ıslak tutulmalıdır. Zaman zaman yapraklara su püskürtülmesi iyi netice verir. Fazla su yumru kökün çürümesine sebep olur. Isı isteği: Kışın asgari 16 C ısı ister.Tropikal bitki olduğundan yüksek ısıdan hoşlanır. Işık isteği: Aydınlık havalı, yarı gölge yerlerde iyi gelişir. Direk güneşe kalmamalıdır. Gübrelenmesi: 5-8. aylar arasında 15 günde bir kez 1-2 gr. karışık gübre 1 lt. suda eritilerek verilir.

Bilinen belirgin bir özelliği yoktur. Ancak çok fazla su yumru kökü çürütür, nisbi nemin düşük olması da yapraklarda kırılma ve seyrekleşmeye yol açar. Az ışıkta yapraklar üzerindeki yaprakçık araları uzayarak çirkin bir görünüm almasına neden olur.

Cycas revoluta,sikas,Cycas,satılık sikas,sikas fiyat,Cycas satis,sikas fiyatlari,satilik sikas,cycas ,satınal,cycas al,cycas fiyatları,cycas satışı,cycas,satılık Cycas revoluta,Cycas revoluta fiyat,Cycas revoluta satınal,Cycas revoluta fidanı,Cycas revoluta ağacı,Cycas revoluta palmiyesi, Japon sago palmiyesi,SATILIK Japon sago palmiyesi, Japon sago palmiyesi fiyatları

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×