Hindistan Cevizi Torfu

Cocopeat

Ürün No: #000860
Boy
30-30-10 cm
Çap
30-30-10 cm
Kap
Poşet
Stok
500
Adet Kargo Birim Fiyatı Birim Fiyat Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 420,00 TL 420,00 TL
420.00 TL
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Sipariş etmek istediğiniz miktarı belirtin. Hesaplanan ücreti görün. Sepete atıp alışverişe devam edin ya da hemen satın alın.
* Siparişinizi iptal etmek ve ödemenizi geri iade almak için bizi 0532 245 1384 nolu telefondan aramanız yeterlidir. Ödemiş olduğunuz bedeli en gec 3 is günü içinde geri iade alabilirsiniz.

Aynı gün kargo, stoktan teslimat

Geri iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir

Ürün açıklaması

Topraksız tarımda kullanılan bir materyaldir. Ayrıca bitki köklendirme ve çelikleme içinde toprak yerine kullanılır.

Cocopeat su içine bırakılarak yada su verilerek açılır. Ot gelişimini azalttığından maliyetleri düşürmek içinde kullanılır.

1 adet Bloktan 60 Litre Cocopeat hazırlarsınız !!! Ölçüleri: 30 x 30 x 10 Hindistan cevizinin kabukları ve lifleri küçük parçalara bölünerek oluşturulan doğal bir substrat’dır. Dünyada 90’lı yıllardan bu yana kullanılan ve hızla yaygınlaşan bitki yetiştirme ortamının doğal pH sı 5,5-6,4 arasındadır. 

Cocopeatin Hazırlanması; Parçalara bölünen Hindistan cevizi iki defa yıkanarak tuzdan arındırılır, kalsiyum ve magnezyum ilave edilir. Bu işleme Buffering adı verilir. Daha sonra kurutulmaya alınır. Kurutulan parçalar yüksek ısı ile steril edilerek preslenir. Süs bitkilerinde, kesme çiçeklerde, domates, salatalık ve biber başta olmak üzere tüm bitkilerin üretiminde kullanılır. Gartengold cocopeat blok 45 lt. su verilerek ıslatılır. Suyu emen blok yumuşar ve kısa zamanda kolayca dağıtılır. Dağılan bloktan minimum 65 lt substrat elde edilir.

Bu substratı tohum, çelik ve saksılamada kullanabilirsiniz. Kuru ağırlığının 9 katı suyu ve besinleri emerek bünyesinde depolar ve bitkinin ihtiyacı oldukça bitkiyibesler. Gevşek yapısı sayesinde optimum köklenme ve büyüme ortamı yaratır. Sudan, gübreden,zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Mükemmel bir drenaja sahip olan cocopeat kesekleşmez ve bulaşmaz. Uzun ömürlüdür ve ekonomiktir. 5 kg’lık cocopeat blok su ile temas ettiğinde 65 lt hacime genişler.

Su Tutma Kapasitesi : Ağırlığının 9 katıdır Coco Peat bitki yetiştirme ortamının doğal ph ı 6,00 dı. tek başına kullanıldığı zaman çok yıllık bitkilerde ileriki yıllarda kök bölgesinde sıkışma yapabilir. Bu nedenle pomza, perlit, çakıl vb. materyallerle karıştırılması uygundur. Coco Peat Nerede kullanılır ? CocoPeat, tohumdan fide yetiştiriciliğinde, Çelikten bitki üretiminde, Saksılara bitki dikiminde ve Topraksız tarımda kullanılmaktadır. Temiz ve hijyenik bir ürün olup tüm sera bitkilerinde, fide yetiştiriciliğinde, ev ve bahçe çiçeklerinde, sebze yetiştiriciliğinde, fidan dikiminde ve mantar üretiminde tek başına veya toprağa %20 oranında karışım halinde kullanılabilir.

Kuru ağırlığının 9 katı suyu ve besinleri emerek bünyesinde depol Bitkilerin mantari hastalıklara yakalanmasını önler. Gevşek yapısı sayesinde en üst düzeyde köklenme ve büyüme ortamı sağl Su’dan, gübreden, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar. Uzun ömürlüdür ve en önemlisi muadil torflara göre ekonomiktir. Ekonomik Torf denilir Cocopeatin Kullanımı : Cocopeat su verilerek ıslatılır. Suyun emilmesi hızlı bir şekilde tamamlanır ve ardından kolayca dağılır. Dağılan 5 kg’lık bloktan 45 litre hacim elde edersiniz. EC : 0,25 mS/cm pH : 6,00 Na : 1,83 mm/l K : 3,96 mm/l Ca : 0,17 mm/l

hindistan cevizi torfu,torf,cocopeat,satılık torf,torf fiyatları,,cocopeat,torf,cocopeat fiyatları,satılık cocopeat,torf satışı,cocopeat satışı,torf satışı,torf fiyatları,torf karışımı,çelik karışım hazırlama,çelikleme,çelikleme ile üretim,bitkide çelikleme,bitkide çelik yapma ,bitki üretimi,bitki köklendirme,satılık bitki köklendirme harcı,köklendirme harcı,köklendirme karışımı hazırlama,bitki köklendirme,bitki üretimi,bitki üretim harcı,bitki köklendirme harcı,satılık hindistan cevizi torfu,cocopeat fiyatları,cocopeat satış,cocopeat nedir,hindistancevizi torfu cocopeat,cocopeat akvaryum,cocopeat domates,cocopeat perlit,cocopeat nereden alınır

Aynı kategorideki diğer ürünler

Kargo Bizden
Karışımlı Çim ve Bitki Harcı
Karışımlı Çim ve Bitki Harcı Torf-Gübre-Mil
60 cm , Stok 500 adet
300,00 TL