Mandalina Fidanı - Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Mandalina Fidanı - Kargo Bizden

Citrus reticulata-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

KARGO BİZDEN ! Mandalina Fidanı - Kargo Bizden
Ürün Nou00147
Ürün İsmiMandalina Fidanı - Kargo Bizden
Latince İsmiCitrus reticulata-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
KategorisiTurunçgiller
Stok Miktarı50
Boy60-80 cm
Çap20-30 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 75.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 75.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN
Mandalina Fidanı - Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Mandalina (Citrus reticulata), ılıman iklimde yetişmekte olan turunçgiller (Rutaceae) familyasına ait bir meyve türü. Turuncu, sarı renklerde olan mandalina, etli ve sulu bir yapıya sahiptir. Türkiye'de en çok Akdeniz ve Ege bölgesinin kıyı kesimlerinde yetiştirilmektedir.

Nova, Kinnow, Fremond, Klausellina, Robinson, Okitsu, Satsuma, Ankor, Clemantin, Fortune, Yerli, Lee, Fairchild Marisol, Minneola, Ortanik, Kara, Ovari gibi çeşitleri vardır.

Mandalina kabuğu soyulup yenebildiği gibi suyu sıkılarak da içilebilir.

Mandalinanın Faydaları

Mandalina zengin bir B ve C vitamini kaynağıdır. Kanı temizler. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürmede etkili olur. Damar setliği ve felçte faydalıdır. Sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır. Grip olanlara iyi gelir. Bağışıklık sistemini korur.

İklim İsteği

Tüm turunçgiller gibi, sıcağı sever. Bu ağacın yetiştiriciliğinin yapıldığı yerde sıcaklıklar -3, -4 derecenin altına düşmemelidir. -9, -10 derecenin altına düşen sıcaklıklarda mandalina ağaçları donup ölebilir. Dayanamayacağı en yüksek sıcaklıklar ise, 45 derece ve üzeridir.

satılık mandalin Ağacı,mandalin Ağacı fiyatları,mandalin Ağacı fiyatı,mandalin Ağacı satışı,mandalin Ağacı satış,mandalin Ağacı fidanı,mandalin Ağacı bitkisi,satlılık mandalin fidanı,satılık mandalin ağacı,mandalin fiyat,mandalin fiyatları,mandalin bitkisi,mandalin satışı,mandalina,mandalina fiyat,satılık mandalina,mandalina fiyat,mandalina ağacı satışı,mandalina fidanı fiyat,mandalina fiyatları,mandalina bitkisi,mandalina ağacı satışı

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×