Portakal Ağacı - Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Portakal Ağacı - Kargo Bizden

Citrus Sinensis-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

KARGO BİZDEN ! Portakal Ağacı - Kargo Bizden
Ürün Nou00894
Ürün İsmiPortakal Ağacı - Kargo Bizden
Latince İsmiCitrus Sinensis-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
KategorisiTurunçgiller
Stok Miktarı50
Boy60-80 cm
Çap20-30 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 75.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 75.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN
Portakal Ağacı - Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

Portakal, Citrus cinsi bir ağaç olan Citrus sinensis'i ve onun meyvesini tanımlar. Narenciye ailesinin bir üyesidir. İpek yolunun anadoludan geçtiği dönemlerde narenciye hindistandan civarından gelen ticari bir üründü. Ümit burnun keşfedilmesiyle ticaret yolları değişmiş, asya kıtasının avrupalı devletler tarafından sömürgeleştirilmesiyle portakal üretiminin tamamı Portakiz civarına yayılmıştır.

Dilimize "portekizden gelen" anlamında "Portakal" olarak girmiştir.Citrus sinensis'in meyvesine, "acı ekşi portakal" olarak da anılan Citrus aurantium'un meyvesinden ayırabilmek için, "tatlı portakal" da denir.Portakal meyveleriPortakal, besin değeri yönünden zengin ve sevilen bir meyvedir. ispanya ve tüm Akdeniz ülkelerinde yetişmekle birlikte portakalın anavatanı Çin'dir. dünyada elmadan sonra en çok tüketilen meyve olan portakal ö nemli bir askorbit asit kaynağıdır.

özellikle C vitamini yönünden oldukça zengin olan portakal, soğuk algınlıklarında, nezle ve griplerde birebirdir. Genelde kabukları soyularak yenilen portakalın suyu da kendisi kadar yaygın tüketilir. Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetiştirilmesine rağman günümüzde tüketilen portakal nektarı ve portakal suları üretimi için İspanya ve Portakizden meyve ithal edilmektedir.

portakal ağacı,portakal bitkisi,portakal ağacı fiyatı,satılık portakal ağacı,portakal ağacı fiyatları,portakal fiyat,portakal bitkisi fiyatı,satılık portakal ağacı,portakal bitkisi fiyatı,portakal bitkisi fiyatı,satılık portakal ağacı,satılık portakal bitkisi,portakal fidanı,portakal bitkisi fiyatı,portakal,narenciye fiyat,narenciye fiyatları,satılık narenciye,narenciye çeşitleri

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×