Aşılı Sığla Ağacı Fidanı-Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Aşılı Sığla Ağacı Fidanı-Kargo Bizden

Liquidambar Styraciflua Rotundiloba

KARGO BİZDEN ! Aşılı Sığla Ağacı Fidanı-Kargo Bizden
  • Aşılı Sığla Ağacı Fidanı-Kargo Bizden
Ürün Nou01302
Ürün İsmiAşılı Sığla Ağacı Fidanı-Kargo Bizden
Latince İsmiLiquidambar Styraciflua Rotundiloba
KategorisiYapraklı Ağaç Türleri
Stok Miktarı100
Boy60-80 cm
Çap20 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 100.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 100.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN
Aşılı Sığla Ağacı Fidanı-Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Sığla ağacı, Acıfındıkgiller ( Altingiaceae ) ailesine mensup, Anadolu’nun endemik sayılabilecek türleri arasındadır. Milyonlarca yıldır, Türkiye Coğrafyası üzerinde varlığını sürdüren bir ağaçtır. Daha çok ılıman, sulak ve bataklık alanları ( subtropikal ) tercih eden, kumlu ve asidik toprakları seven bir ağaçtır. Günlük ağacı ve Amber ağacı olarak da bilinir. Dünya üzerinde sadece Çin, Amerika’nın bazı bölgeleri ve Türkiye’de yetişmektedir. Antalya, Muğla, Aydın ve Burdur gibi Batı-Güneybatı Anadolu kesiminde yetişir. Güneybatı Anadolu’ya yakın konumda bulunan Rodos Adasında da Sığla Ağacı doğal olarak bulunur. Özellikle Fethiye ve Dalaman Çayı boyunca doğal olarak yetişir.

Sığla Ağacı; parfümeri, kozmetik, ilaç, peyzaj ve tıp alanlarında kullanılmaktadır. Ayrıca kabuklarının güzel kokusu nedeniyle tütsü ve parfümeride kullanılır. Oldukça dayanıklı bir ağaçtır ve çok kolay sürgün alınabilir. Öyle ki kurumuş yada çürümeye yakın dallar bile uygun koşullarda sürgün verebilmektedir. Sığla Ağacı’nın boyu 40 metreye kadar ulaşabilir ancak genel olarak 20 metre boylarındadır. 300 yıl kadar yaşayabilir

Günlük ağacı olarak da bilinir. Günlük denmesinin nedeni, Hristiyan kültüründe belli günlerde yapılan ayinlerde tütsüsünün kullanılmasındandır. Sığla Ağacını asıl önemli kılan faktör ise kabuklarından elde edilen ve “Sığla Yağı” olarak bilinen maddedir. Yılın belli zamanlarında ağaçların gövdelerinin çizilmesi sonucu akan sıvıdan sığla yağı elde edilmektedir.

Sığla yağı eski tarihlerden beri bilinen ve o zamanlarda önemli bir ticaret malzemesi olarak kullanılan bir yağdır. Ayrıca Sığla yağının parazit düşürücü, cilt iltihaplarını iyileştirici etkileri olduğuna inanılmıştır. Evliyaçelebi’nin seyahatnamesinde ise bu yağın, o dönemler Cüzzam hastalığını tedavi etmek amacıyla kullanıldığı belirtilir. Ayrıca eski zamanlarda, Mısır’da mumyalama işlemlerinde kullanılmış, ayrıca Mısır kraliçeleri tarafından parfüm olarak da kullanılmıştır.

Sığla yagi (Styrax Liquidus) icerisinde; tarcin asidi, styracin, Styrol ve Storesinol gibi maddeler bulunmaktadur. Bu maddeler, çeşitli mantar hastalıkları ve uyuz gibi sorunlara karşı kullanılır ve antiseptik etkileri bilinmektedir.

Sığla Yağı’nın parfümeride çok aranan bir yağ olması hem güzel kokması hem de parfümcülüğün en önemli noktalarından biri olan kalıcılığı arttırması açısından önemlidir.

Aşılı sığla ağacı,satılık Aşılı sığla ağacı,Aşılı sığla ağacı fidanı,Aşılı sığla ağacı satışı,Aşılı sığla ağacı üretimi,Aşılı sığla ağacı satınal,Aşılı sığla ağacı fidanı satışı,Aşılı sığla ağacı fidanı üretimi,Aşılı sığla ağacı bitkisi,Aşılı sığla ağacı,Aşılı sığla ağacı fiyat,Aşılı sığla ağacı fiyatları,Aşılı sığla ağacı satıal,Aşılı sığla ağacı üret,Aşılı sığla ağacı satışı,Aşılı sığla ağacı siparişi,Aşılı sığla ağacı sipariş ver,satılık sığla ağacı,sığla ağacı fiyatları,sığla ağacı üretimi,sığla ağacı satışı,sığla ağacı satınal,sığla ağacı fidanı,satılık sığla ağacı fidanı,sığla ağacı fidanı fiyatları,sığla ağacı fidanı fiyat,sığla ağacı fidanı satışı,sığla ağacı fidanı satınal,sığla ağacı fidanı üretimi,

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×