Boru çiçeği-sihirbazotu-abızambak-cin otu-kokar otu-bostan karanfili

Üye ol / Giriş yap
×

Boru Çiçeği-Sihirbazotu-Abızambak-Cin Otu-Kokar Otu-Bostan Karanfili

Datura stramonium (tatula) Kargo Bizden

KARGO BİZDEN ! Boru çiçeği-sihirbazotu-abızambak-cin otu-kokar otu-bostan karanfili
Ürün Nou01186
Ürün İsmiBoru çiçeği-sihirbazotu-abızambak-cin otu-kokar otu-bostan karanfili
Latince İsmiDatura stramonium (tatula) Kargo Bizden
KategorisiYapraklı Ağaç Türleri
Stok Miktarı50
Boy40-60 cm
Çap20/30 cm
KapSaksı
Perakende fiyat 50.00
1 adete için birim fiyattır
Toptan fiyat 25.00
4 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 50.00 TL
4 adet 100.00 TL
Toptan alım fiyatı için en az 
4 adet
sipariş vermeniz gerekmektedir.

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN
Boru çiçeği-sihirbazotu-abızambak-cin ot
Yorumlar
Kargo

Datura; tatula, boru otu, boru çiçeği, sihirbazotu, abızambak, cin otu, kokar otu, bostan karanfili, cehennem çanları, şeytan elması, domuz pıtırı, can çiçeği, büyüotu, sehharotu, kahkaha çiçeği, yeleşik, trompet çiçeği gibi adları ile bilinen bir bitki türüdür.

Yüzyıllardır bazı kültürlerde zehir olarak kullanılmıştır. Zehirli ve narkotik, yani uyuşturucu özelliği olan bir bitki türüdür, ölümlere yol açabilir. Uyuşturucu nitelikleri ve hallüsinojenik etkileri sebebiyle insanları çok tehlikeli hale getirebilir. Günümüzde Türkiye’deki birçok bahçede bu bitkiye rastlamak mümkün. İlaçların dışında parfüm gibi kozmetik ürünlerde de kullanılabilmektedir. Zambağa benzeyen çok gösterişli çiçekleri vardır. Tohumları, yaprakları, çiçekleri ve meyveleri çeşitli tedavilerde kullanılabilmektedir.

“Büyücülerin bitkisi” olarak bilinen daturaya bu adın verilmesi tesadüf değil. Gerçekten de büyü etkisi olan, insanları halüsinasyonlara sokan, olmadığı kadar güçlü gösteren, çılgınlıklar yaptırabilen hatta kimyasal silah olarak kullanılabilen bir bitkiden bahsediyoruz. Bu etkileri gösteren türlerini bilinçsiz olarak kullandığınıda tehlikedesiniz demektir. Çünkü datura içeren bazı ilaçların aşırı derecede alınması durumunda “öldürülünceye kadar öldürmek” gibi bir ruh haletine soktuğu söylenir. Böyle bir insanla eminim karşılaşmak istemezsiniz. Bu size ürkütücü gelebilir, ancak daturanın aynı zamanda birçok faydası bulunuyor.

Datura; tatula, boru otu, boru çiçeği, sihirbazotu, abızambak, cin otu, kokar otu, bostan karanfili, cehennem çanları, şeytan elması, domuz pıtırı, can çiçeği, büyüotu, sehharotu, kahkaha çiçeği, yeleşik, trompet çiçeği gibi adları ile bilinen bir bitki türüdür.

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×