Dışbudak Yapraklı Akçaağaç

Üye ol / Giriş yap
×

Dışbudak Yapraklı Akçaağaç

Acer negundo

Dışbudak Yapraklı Akçaağaç
Ürün Nou01138
Ürün İsmiDışbudak Yapraklı Akçaağaç
Latince İsmiAcer negundo
KategorisiYapraklı Ağaç Türleri
Stok Miktarı100
Boy200-250 cm
Çap8-10 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 90.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 90.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR
Dışbudak Yapraklı Akçaağaç
Yorumlar
Kargo

Mart-Nisan aylarında açan çiçekleri sarımsı-beyaz renkte ve etkisizdir.Gençlikte hızlı, sonraları yavaş büyür.Kalp kök sistemi geliştirir.Nemli, gevşek, kireçli, fakir ve kumlu-killi topraklarda da iyi gelişme gösterir.Tohum ile üretilir.İyi bir park, bahçe ve aile ağacıdır.Kirli hava şartlarına dayanıklı olup, kent içi ağaçlandırmalarda kullanılır.Rüzgar ve su baskınlarına dayanıksızdır.

Genel Özellikleri

Çoğunlukla ağaç ve ağaççık, bazen de çalı formundadır. Hemen hepsi yazın yeşildir.Kuzey yarım kürede yetişmektedir. 100’ den fazla türü vardır. En önemli özelliği tohumları çift kanatlı olması ve salkım hâlinde bulunmasıdır. Ayrıca yaprakları karşılıklı dizilmiş zarif parçalı, güzel yapraklıdır. Bazı türlerin yaprakları çok parçalı bazı türlerin ise az parçalıdır. Sonbaharda yapraklar sarı- kırmızı renk alırlar. Çiçekleri sarı- yeşilimsi beyaz veya mor renkli olabilir.

Akçaağaçları kısaca yaprak renklerine göre sınıflandıracak olursak;

Beyaz: A. negundo

Sarı: A. japonica, A. saccharinum

Kırmızı: A. palmatum, A. palmatum dissectum, A. platanoides

Sonbaharda yaprakları kırmızı olanlar: A. japonicum, A. ginnala, A. palmatum, A. dissectum

Sonbaharda yaprakları sarı olanlar: A. campestre, A. negundo,

Akçaağaçların tohumları genellikle sonbaharda olgunlaşır. Akçaağaçlar her yıl tohum yapmayabilirler. Tohumlar olgunlaştıktan hemen sonra ekilmelidirler. Eğer saklamak istenirse o zaman 2 – 3 derecede depolanmalıdır. Tohumlar hemen ekilmeli ya da üç ayak atladıktan sonra ilkbaharda ekilmelidir. Çelikle üretim de yapılabilir. Nisan- mayıs aylarında çelik alınıp sisleme altında tutulmalıdır. Ayrıca bazı çeşitler tepe daldırma ile de üretilebilir. Aşı ile de üretim yapılabilir.

Ekolojik İstekleri

Genellikle ılıman iklimi severler. Özel bir toprak istekleri yoktur. Gevşek yapıdaki topraklarda iyi yetişir. Birçok türü şiddetli donlardan zarar görür.

Peyzajda Kullanımı

Yol ağaçlandırılmasında kullanılabilir. Rüzgara ve kirli hava şartlarına dayanıklıdır. Yapraklarının renkli olması nedeniyle çok dekoratif bir bitkidir. Bazı yavaş büyüyen türleri saksı içerisinde de yetiştirilmektedir. Yine bazı türleri çit bitkisi olarak da kullanılmaktadır.

satılık Dışbudak Yapraklı Akçaağaç ,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç fiyat,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç satışı,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç üretimi,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç fiyatları,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç üretimi,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç satınal,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç bitkisi,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç ağacı,en ucuz Dışbudak Yapraklı Akçaağaç ,Dışbudak Yapraklı Akçaağaç canlıbahçede,satılık Acer negundo,Acer negundo fiyat,Acer negundo fiyatları,Acer negundo üretimi,Acer negundo satışı,Acer negundo satış,Acer negundo satınal,Acer negundo bitkisi,Acer negundo ağacı,Acer negundo satışı,Acer negundo satışı

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×