Gülibrişim (İpek Ağacı)

Üye ol / Giriş yap
×

Gülibrişim (İpek Ağacı)

Albizzia julibrissin

STOKTA YOK ! Gülibrişim (İpek Ağacı)
Ürün Nou00889
Ürün İsmiGülibrişim (İpek Ağacı)
Latince İsmiAlbizzia julibrissin
KategorisiYapraklı Ağaç Türleri
Stok Miktarı0
Boy250 cm
Çap8/10 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 100.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 100.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR

Malesef şu an için stoklarımızda yok

Gülibrişim (İpek Ağacı)
Yorumlar
Kargo

Anavatanı Kuzey İran ve Tropik Asya'dır. Ülkemizin sahi! kesimlerinde yetiştirilmektedir.Taze, serin, derin ve iyi drenajlı topraklarda optimal gelişim gösterir. Ağır topraklar ile kurak, kuru ve kumlu topraklarda yetiştirmeye uygundur. Kireci sever.Geç donlara duyarlıdır. Vejetasyon dönemi dışında -20 C sıcaklıklara kadar dayanır.Sıcak ve ılıman iklim koşullarında iyi gelişim gösterir. Güneşli yerleri sever. Kuraklığa dayanıklıdır.

Genç fidanlar aktif yapraklanma döneminde gölgelemeye ihtiyaç duyar.Tohumlar 3-4 mm. büyüklüğünde, yassı ve bakla meyvenin ortasında dizilmişlerdir. Tohum kabuğu sert ve geçirimsizdir.

Tohum olgunlaşma zamanı Eylül-Kasım, ortalama çimlenme % 87'dir.Yayvan ve dağınık tepeli olup, tepe çapı maksimum 6 m.dir.Budamaya yatkındır. Alt dalların uzaklaştırılması ile çalı formundan ağaç formuna döner.Hızlı büyür. Maksimum 10-12 m. boy yapar.Yayvan kök sistemi geliştirir. Köklerinde atmosferik azotu bağlayan yumrular vardır.Işık ağacıdır.

Gülibrişim (İpek Ağacı) fiyat,satılık Gülibrişim (İpek Ağacı),Gülibrişim (İpek Ağacı) fiyatları,Gülibrişim (İpek Ağacı) fidanı,satılık Gülibrişim,Gülibrişim fiyat,Gülibrişim fiyatları,Gülibrişim ağacı,Gülibrişim bitkisi,Gülibrişim çeşitleri,Gülibrişim yararları,Gülibrişim faydaları,Gülibrişim bitkisi fiyat,satılık Gülibrişim bitkisi,satılık Albizzia julibrissin,Albizzia julibrissin fiyat,Albizzia julibrissin fiyatları,Albizzia julibrissin bitkisi,Albizzia julibrissin ağacı,Albizzia julibrissin fidanı,Albizzia julibrissin türleri

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×