Katalpa Ağacı-Sıgara Ağacı

Üye ol / Giriş yap
×

Katalpa Ağacı-Sıgara Ağacı

Catalpa

Katalpa Ağacı-Sıgara Ağacı
Ürün Nou01022
Ürün İsmiKatalpa Ağacı-Sıgara Ağacı
Latince İsmiCatalpa
KategorisiYapraklı Ağaç Türleri
Stok Miktarı10
Boy200-250 cm
Çap8-10 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 118.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 118.00 TL
KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Katalpa Ağacı-Sıgara Ağacı
Yorumlar
Kargo

Familya: Bignoniaceae Cins: Catalpa sp.Genel ÖzellikleriKuzey Amerika’ da doğal olarak yetişmektedir. Gösterişli çiçekleri ve güzel yaprakları sebebiyle peyzajda kullanılan bu bitki, puro ağacı veya sigara ağacı olarak da bilinir. Kısa gövdeli yuvarlak ve seyrek bir taca sahiptir. Yazın yeşil bitkidir. Yaprakları yürek şeklinde, ucu sivri, 10 – 20 cm genişlik ve uzunluktadır.

Yapraklar karşılıklı dizilmiştir. Yaprak rengi açık yeşildir. Yapraklar 3 loblu ve büyüktür. Sokak ağaçlandırılmasında çok kullanılmaktadır. Çiçekleri türlere göre değişmekle beraber beyaz,pembe ve sarı olabilmektedir. Temmuz ayında çiçeklenir. Çiçekler beyaz renkli ve bileşik salkım şeklindedir. Meyvesi ince uzun, silindir biçimlidir, sigara ya da puroya benzemektedir. İçerisinde yassı tohumlar vardır.ÜretimiTohum, çelik ve aşı ile olur. Tohumlara herhangi bir ön işlem uygulamaya gerek yoktur. İlkbaharda ekilirler.

Tohumlar kış aylarında oda sıcaklığında depolanmalıdır.Tohumlar 2–3 haftada çimlenir. İlk yıl yarım metre kadar boylanırlar. Birinci yılın sonunda şaşırtılır ve budanırsa bir sonraki yıl 1 m boy yapar. Çelikle üretimde ise, yazın sonlarına doğru yeşil çelik olarak alınmalıdır. Sonbaharda kök çelikleri ile de üretilebilir. Kültür formlarının üretiminde İngiliz aşı yöntemi ile üretim yapılır.Ekolojik İstekleriToprak isteği bakımından fazla seçici değildir. Yüksek nem ve kuvvetli toprakları sever. Aydınlık yerlerden ve ılıman iklimlerden hoşlanır. İlkbahar donlarından etkilenir. Yapraklarının büyük olması nedeniyle fazla rüzgârlı yerlerden hoşlanmazlar.

Peyzajda Kullanımıİyi bir park ağacıdır. Kent iklimine dayanıklıdır. Grup hâlinde ya da çim alanların üzerinde ve bina önlerinde tek olarak kullanılır.Önemli Türleri Catalpa bignonioides: Puro ya da sigara ağacı Vatanı Kuzey Amerika’ dır. Ülkemizde de yetişmektedir. Humuslu ve taze toprakları sever. Kurak, kuru, kumlu ve hafif balçıklı topraklarda yetiştirmeye uygundur. Şiddetli donlardan zarar görür. Sıcak ve ılıman iklimlerden hoşlanır. Geniş ve yuvarlak bir taç oluşturur. Işıklı ortamlardan hoşlanır. Çiçekler hoş bir kokuya sahiptir. Meyveleri sonbaharda kahverengi olunca olgunlaşır. Yassı olan tohumları çift taraflı tüy demetli ve boldur. Tohumla üretilir.

satılık Katalpa Ağacı,Katalpa Ağacı fiyatları,Katalpa Ağacı satışı,Katalpa Ağacı üretimi,Katalpa Ağacı fiyat,Katalpa Ağacı satışı,Katalpa Ağacı satınal,Katalpa Ağacı,Katalpa Ağacı fidanı,Katalpa Ağacı satış,satılık Sıgara Ağacı,Sıgara Ağacı fiyatları,Sıgara Ağacı fiyat,Sıgara Ağacı üretimi,Sıgara Ağacı satınal,Sıgara Ağacı satışı,Sıgara Ağacı fiyat,Sıgara Ağacı satış,Sıgara Ağacı satışı,Sıgara Ağacı bitkisi,Sıgara Ağacı fidanı,satılık Catalpa,Catalpa ağacı,Catalpa bitkisi,Catalpa üretimi,Catalpa fiyat,Catalpa satışı,Catalpa satınal,Catalpa ağacı satınal,Catalpa ağacı,Catalpa ağacı üretimi,Catalpa bitkisi,

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×