Kırmızı Yapraklı Gülibrişim-Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Kırmızı Yapraklı Gülibrişim-Kargo Bizden

Albizia julibrissin Red Chocolate

KARGO BİZDEN ! Kırmızı Yapraklı Gülibrişim-Kargo Bizden
  • Kırmızı Yapraklı Gülibrişim-Kargo Bizden
Ürün Nou01281
Ürün İsmiKırmızı Yapraklı Gülibrişim-Kargo Bizden
Latince İsmiAlbizia julibrissin Red Chocolate
KategorisiYapraklı Ağaç Türleri
Stok Miktarı20
Boy125-150 cm
Çap2-4 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 250.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 250.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Kırmızı Yapraklı Gülibrişim-Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Albizia'nın koyu eflatun renkte yapraklı türüdür. 9-12m boylabilen yaprak döken ağaç çeşidir. Yaz ortasında açtığı pembe çiçekleri ile dekoratif güzelliğe sahiptir. Yapraklar koyu bordo renkte olup ince ve sık yapılıdır. Güneşli-yarı gölge alanlarda iyi gelişim gösterir.

Anavatanı Kuzey İran ve Tropik Asya'dır. Ülkemizin sahi! kesimlerinde yetiştirilmektedir.Taze, serin, derin ve iyi drenajlı topraklarda optimal gelişim gösterir. Ağır topraklar ile kurak, kuru ve kumlu topraklarda yetiştirmeye uygundur. Kireci sever.Geç donlara duyarlıdır. Vejetasyon dönemi dışında -20 C sıcaklıklara kadar dayanır.Sıcak ve ılıman iklim koşullarında iyi gelişim gösterir. Güneşli yerleri sever. Kuraklığa dayanıklıdır.

Genç fidanlar aktif yapraklanma döneminde gölgelemeye ihtiyaç duyar.Tohumlar 3-4 mm. büyüklüğünde, yassı ve bakla meyvenin ortasında dizilmişlerdir. Tohum kabuğu sert ve geçirimsizdir.

Tohum olgunlaşma zamanı Eylül-Kasım, ortalama çimlenme % 87'dir.Yayvan ve dağınık tepeli olup, tepe çapı maksimum 6 m.dir.Budamaya yatkındır. Alt dalların uzaklaştırılması ile çalı formundan ağaç formuna döner.Hızlı büyür. Maksimum 10-12 m. boy yapar.Yayvan kök sistemi geliştirir. Köklerinde atmosferik azotu bağlayan yumrular vardır.Işık ağacıdır.

Gülibrişim (İpek Ağacı) fiyat,satılık Gülibrişim (İpek Ağacı),Gülibrişim (İpek Ağacı) fiyatları,Gülibrişim (İpek Ağacı) fidanı,satılık Gülibrişim,Gülibrişim fiyat,Gülibrişim fiyatları,Gülibrişim ağacı,Gülibrişim bitkisi,Gülibrişim çeşitleri,Gülibrişim yararları,Gülibrişim faydaları,Gülibrişim bitkisi fiyat,satılık Gülibrişim bitkisi,satılık Albizzia julibrissin,Albizzia julibrissin fiyat,Albizzia julibrissin fiyatları,Albizzia julibrissin bitkisi,Albizzia julibrissin ağacı,Albizzia julibrissin fidanı,Albizzia julibrissin türleri

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×