Söğüt Ağacı

Üye ol / Giriş yap
×

Söğüt Ağacı

Salix Alba

STOKTA YOK ! KARGO BİZDEN ! Söğüt Ağacı
Ürün Nou00975
Ürün İsmiSöğüt Ağacı
Latince İsmiSalix Alba
KategorisiYapraklı Ağaç Türleri
Stok Miktarı0
Boy150-200 cm
Çap6-8 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 60.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 60.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

Malesef şu an için stoklarımızda yok

Söğüt Ağacı
Yorumlar
Kargo

Söğüt, genellikle nemli topraklarda biten, dere ve su kenarlarına dikilen bir orman ağacı türüdür. Bazılarının esnek ve dayanıklı dalcıkları sepet yapımında kullanılır. Türlerin pek çoğu aralarında melezleşir.

Türkiye’de en fazla rastlanan Söğüt türü ak Söğüt’tür(salix alba).  Bu söğüt 25-30 m’ye ulaşabilen ve 100 yıl kadar yaşayabilen bir ağaçtır. Söğütlüklerde ve dere boylarında yetiştirilir. Aksöğütten başka şu türler bulunur: Yaygın bir süs ağacı olan ve 8-10 metreye ulaşan, sarkık dallı salkımsöğüt (S. Babylonica ya da S. pendula); çoğunlukla Doğu ve Kuzeydoğu Anadolu’da görülen ve dalların esnekliğinden ötürü sepetçiliğe çok elverişli olan sorgun ya da sepetçi söğüdü (S. viminalis) dür.

Hemen hemen tüm orman bölgelerinde yetişen, hızla gelişen fakat 50 yıldan fazla yaşamayan, odunundan kazık, herek, sırık yapımında yararlanılan söğüt türüne keçi söğüdü (S. caprea) adı verilmiştir. Ankara, Kızılcahamam, Malatya dolaylarında yetişen söğüt türüne erguvani söğütü (S. purpurea) adı verilmiştir. Bursa, Gümüşhane, Çoruh ve Erzurum yörelerinde yetişen söğüt türüne badem yapraklı söğüt (S. amygdalinea) adı verilir. Bolu, Düzce, Ilgaz dağı bölgesinde yetişen söğüte iğde yapraklı söğüt (S. alargnos) adı verilmiştir.

satılık söğüt ağacı, söğüt ağacı fiyat, söğüt ağacı fiyatları, söğüt ağacı satışı, söğüt ağacı satış, söğüt ağacı fidanı, söğüt ağacı çeşitleri, söğüt ağacı üretimi, söğüt ağacı üretim ve satış,drenaj için  söğüt ağacı,drenaj ağaçları,su çeken ağaçlar,su çeken söğüt ağacı, söğüt ağacı bitkisi,sulak alanlar için ağaçlar,sulak alanlar için  söğüt ağacı, söğüt ağacı sulak alanlar için,bataklık ağacı,bataklık için söğüt ağacı satışı,satılık Salix Alba,Salix Alba satışı,Salix Alba fiyatları,Salix Alba fiyat,Salix Alba ağacı,Salix Alba bitkisi,Salix Alba üretimi,Salix Alba,satılık salkım söğüt ağacı,salkım söğüt ağacı fiyat,salkım söğüt ağacı fiyatları,salkım söğüt ağacı satışı,salkım söğüt ağacı satış,salkım söğüt ağacı üretimi,salkım söğüt ağacı bitkisi,salkım söğüt ağacı fidanı,salkım söğüt ağacı

 

 

 

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×