Elma Ağacı ( Granny Smith)

Üye ol / Giriş yap
×

Elma Ağacı ( Granny Smith)

4-5 yaşında

Elma Ağacı ( Granny Smith)
Ürün Nou00918
Ürün İsmiElma Ağacı ( Granny Smith)
Latince İsmi4-5 yaşında
KategorisiYaşlı Mevye Ağaçları (4-6 yaş)
Stok Miktarı10
Boy175-200 cm
Çap10-12 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 200.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 200.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR
Elma Ağacı ( Granny Smith)
Yorumlar
Kargo

Sonbahar başından ilkbahar başlarına değin elma adı verilen, bedene çok yararlı ve lezzetli taze meyvelerini severek yediğimiz Elma ağaçları, Gülgiller'dendir. Dünyada en çok tüketilen meyve türü olan elmanın 25 türü ve 6.000 kadar çeşidi vardır. Anayurdu, ülkemizi de içermek üzere Asya olan elma, Türkiye'de iklimi uygun olan pek çok yörede üretilmektedir. Boyu 7-8 m'ye kadar çıkan elma ağaçlarının, türe göre, koyu griden çok pembe renge kadar değişen silindirik muntazam gövdesi vardır.

Dalları, odun ve meyve dalı ile obur dallar olmak üzere üç gruba ayrılır. Elma ağacının yaprakları geniş, kenarları dişli olur. Üst yüzü koyu yeşil renkli ve belirgin damarlı, alt yüzü gri tüylüdür. İlkbaharda açan açık pembe renkli çiçekleri yabani gülünkileri andırır. Bu çiçekler yaz boyunca olgunlaşıp eylülden başlayarak elmanın meyvesini verir. Meyve küresel, silindirik ve basık biçimlidir. Kabuğu türlerine göre kalın ya da ince ve farklı renklerdedir.

Meyve türlerinin ayırt edilmesini sağlayan en belirgin özellik, kabuğun rengidir. Elmanın çekirdek evinde 5-10 adet yumuşak çekirdek bulunur. Eti tatlı, ekşi ya da mayhoş tatlı ve sulu olup tazeyken yenildiği gibi reçeli, kompostosu, marmeladı, meyve suyu, tatlıları, alkollü ya da alkolsüz içkileri yapılarak da tüketilir.

satılık Elma Ağacı,Elma Ağacı fiyat,Elma Ağacı fiyatları,Elma Ağacı fidanı,Elma Ağacı satış,Elma Ağacı satışı,satılık elma ağacı Granny Smith,elma ağacı Granny Smith fiyat,elma ağacı Granny Smith satışı,elma ağacı Granny Smith fidanı,satılık Granny Smith,Granny Smith fiyat,Granny Smith satışı,Granny Smith fiyatları,meyve garantili elma ağacı,satılık meyve garantili elma ağacı,meyve garantili elma ağacı fiyatları,meyve garantili elma ağacı satışı,meyve garantili elma ağacı fiyat,elma yaprağının özellikleri , elma ağacının özellikleri , elma ağacı özellikleri , elma ağacı hakkında bilgi , elma ağacı hakkında bilgiler , elma ağacı kaç yıl yaşar

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×