Şeftali Ağacı

Üye ol / Giriş yap
×

Şeftali Ağacı

4-5 yaşında

Şeftali Ağacı
Ürün Nou01050
Ürün İsmiŞeftali Ağacı
Latince İsmi4-5 yaşında
KategorisiYaşlı Mevye Ağaçları (4-6 yaş)
Stok Miktarı10
Boy175-200 cm
Çap10-12 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 200.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 200.00 TL

Fiyatlara KDV dahil değildir !

KARGO ÜCRETİ ALICIYA AİTTİR
Şeftali Ağacı
Yorumlar
Kargo

Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesi hariç her bölgesindeki bahçelerde yetiştirilir. 3-5 metre boyundadır. Baharda pembe renkte çiçek açar. Yaprakları ince dudak ve damarlıdır. Kışın yapraklarını döker. Baharda meyveleri belirlenip yaz ortasında olgunlaşır. Meyveleri portakal büyüklüğünde, sarı, pembe ve kırmızı renklerdedir. Meyveleri tüylü ya da tüysüz olabilir. Meyvelerin içinde kırmızı renkte üzeri pütürlü çekirdeği vardır. Çekirdeğin iç kısmında tohumu vardır. Birkaç cinsi bulunan çok yıllık ağaçtır.

Sinirleri yatıştırmaya, idrar söktürmeye, bağırsak ve mide tembelliğine, sindirim sistemine, ateşi düşürmeye, astıma, nefes darlığı ve öksürüğe, ba ğırsak parazitine, böbrek ve idrar yolları hastalığına, susuzluğa, basura, şc ker hastalığına, safra kesesi iltihabına, kulak ağrılarına, kuvvet vermeye, cinsel gücü artırmaya, iştah açmaya ve vücuda dinçlik vermeye iyi gelir.

Kullanılışı:

Yapraklarının sıkılmasından elde edilen suyu, kulak ağrılarında kullanı lir. Çiçek ve yaprakları kaynatılıp suyu içilir. Lapası harici olarak kullanı lir. Suyu ile banyosu yapılır. Kurtulup bala karıştırılarak yenir. Meyvesi ve çekirdeğinin içi yenir.

satılık şeftali ağacı,şeftali ağacı,şeftali ağacı fiyatları,şeftali ağacı satışı,şeftali ağacı satış,şeftali ağacı üretimi,şeftali ağacı satınal,şeftali ağacı satışı

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×