Çilek Fidanı - Kargo Bizden

Üye ol / Giriş yap
×

Çilek Fidanı - Kargo Bizden

Fragaria

KARGO BİZDEN ! Çilek Fidanı - Kargo Bizden
Ürün Nou00669
Ürün İsmiÇilek Fidanı - Kargo Bizden
Latince İsmiFragaria
KategorisiHediyelik Fidan ve Nikah Çamı
Stok Miktarı100
Boy10-15 cm
Çap10 cm
KapSaksı
Perakende fiyat 5.00
25 adete için birim fiyattır
Toptan fiyat 4.00
50 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
25 adet 125.00 TL
50 adet 200.00 TL
Toptan alım fiyatı için en az 
50 adet
sipariş vermeniz gerekmektedir.

Fiyatlara KDV dahil değildir !

BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Çilek Fidanı - Kargo Bizden
Yorumlar
Kargo

Çilek çok lezzetli ve hoş kokulu bir meyve türüdür. A, B, C vitaminleri kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineral maddeleri bol miktarda içerir. Çilek taze olarak sofrada yararlanılmasının yanında pastacılık, reçel, marmelat komposto, dondurma, şıra,şarap, şampanya ve likör yapımındada kullanılmaktadır.

Ayrıca derin dondurma yoluyla uzun süre saklanarak tüketilebilir. Köklerinin% 90'ı toprağın 15'lik derinliğinde bulunur.Bir çilek çeşidinde ne kadar fazla yaprak var ise, o kadar fazla çilek salkımı oluşacak demektir.Çeşide ve çevre şartlarına bağlı olarak ana bitkiden kollarla (Stolon) 100'ün üzerinde yavru bitki oluşabilir. Döllenmeden sonra, döllenmiş çekirdeğin etrafındaki etli kısım büyümeye başlamaktadır. Çilek tanelerinin şekli yetiştikleri iklim şartlarına ve çeşide göre değişiklik gösterebilmektedir.Çilekte Çiftçiler için pazar ve endüstriye uygun sert taneli çeşitler avantajlıdır.

İklim isteği Çilek dünya üzerinde birbirinden çok farklı bölgelerde ve ekolojik şartlarda yetiştirilebi lmektedir. yaz aylarında kuzey kutbuna yakın yerlerdeki devamlı aydınlık bölgelerden, 12 saat lik aydınlanmaya sahip Ekvatordaki bölgelere kadarYıllık yağış 250 mm olan çöl alanlarından (sulamak suretiyle), 3500 m yükseklikteki alanlarda, soğukların -45 oC'lere kadar düştüğü yerlere ve, yarı tropik yerlere kadar ;birbirinden iklim olarak çok farklılık gösteren yerlerde yetiştirilebilmektedir.

Toprak isteği: Çilek asit toprakları sever.PH 6.5 den az olmamalıdır.Genel olarak derin, verimli, iyi drene edilmiş nem tutma kapasitesi yüksek topraklarda iyi gelişir ve bol ürün verir, en iyi toprak kumlu-killi milli ve süzek topraklardır. Allüviyal humuslu tınlı topraklarda da iyi gelişir. Kireçli toprakları sevmez.

satılık Çilek Fidanı,Çilek Fidanı fiyatları,Çilek Fidanı satışı,Çilek Fidanı satınal,Çilek Fidanı üretimi,Çilek Fidanı satışı,Çilek Fidanı al,Çilek Fidanı fiyat,saksıda Çilek Fidanı

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×