Bonsai Zeytin Ağacı

Üye ol / Giriş yap
×

Bonsai Zeytin Ağacı

Olea Europaea-Dekoratif Zeytin Ağacı

KARGO BİZDEN ! Bonsai Zeytin Ağacı
Ürün Nou01144
Ürün İsmiBonsai Zeytin Ağacı
Latince İsmiOlea Europaea-Dekoratif Zeytin Ağacı
KategorisiBonzai Bitkiler
Stok Miktarı20
Boy125-150 cm
Çap20-25 cm
KapSaksı
Toptan fiyat 1080.00
1 adet için birim fiyattır
Lütfen dikkat !
1 adet 1080.00 TL
BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Bonsai Zeytin Ağacı
Yorumlar
Kargo

10-12 yaş

Zeytin ağacı(Olea europaea), zeytingiller(Oleaceae) familyasından; meyvesi yenen, Akdeniz iklimine özgü bir ağaç türüdür. Zeytinin kromozom sayısı, 2n=46'dır. Zeytingiller familyasının, 27 kadar cinsi ve 600 kadar türü vardır.

Zeytin,boylu bir çalı veya 10 metreye kadar boylanabilen, sık dallı, yayvan tepeli, herdem yeşil yapraklı bir ağaçtır. Geniş, kıvrımlı, yamru yumru bir gövdesi vardır. Ağaç yaşlandıkça, düzgün gri renkli gövde kabuğu giderek çatlar. Ağacın tacı (tepesi), yaklaşık olarak artan boy kadar her sene genişler.

Uzun ömürlü bir ağaçdır, yaklaşık 2000 yıl kadar yaşayabilir. Verimli topraklarda taç açık ve asimetrik, verimsiz topraklarda ise daha yoğun ve yuvarlaktır. Sürgünleri gri renkli, dikensiz ve hemen hemen üç köşelidir.Mızraksı, çok kısa saplı, deri gibi sert yaprakları sürgünlere karşılıklı çiftler halinde dizilmiştir. Yaprakları basit, tam kenarlı ve kenarlar alt yüze doğru hafif kıvrıktır. Yaprağın boyu 20-86 mm, genişliği de 5-17 mm’dir. Yaprakların ucunda sivri bir çıkıntı bulunur. Yaprağın üst yüzü koyu gri-yeşil ve tüysüz, alt yüzü mavimsi gümüşi renkte ve beyaz sık ipeksi tüylerle kaplıdır.

Baharın sonlarına doğru yaprakların koltuğunda seyrek salkımlar halinde açan, küçük beyazımsı-sarı renkli, kokulu çiçekleri vardır. Rüzgârların taşıdığı çiçek tozlarıyla döllenen çiçekler etli ve yağlı meyve verir. Meyve önce yeşil, olgunlaştıktan sonra da parlak siyah bir renk alır. Etli meyvenin içinde sert bir çekirdek vardır. Meyvenin etli kısmından ve çekirdeğinden elde edilen "yağı" bakımından çok değerli bir ağaçtır. Aynı zamanda ağacının çok heybetli ve estetik bir görünümü vardır. Odunu çürümeye karşı son derece dayanıklıdır.

Olea Europaea,zeytin,zeytin ağacı,bonzai zeytin,satılık zeytin ağacı,zeytin ağacı fiyatları,dekoratif zeytin ağacı,zeytin ağacı fiyat,zeytin ağacı satışı,zeytin ağacı,zeytin ağacı satışı,zeytin ağacı satış,dekoratif zeytin ağacı fiyat,zeytin ağacı dekoratif zeytin ağacı satışı

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×