Pampas Otu

Cortaderia Selloana

Ürün No: #000465
Boy
80-100 cm
Çap
20-25 cm
Kap
Saksı
Stok
100
Adet Kargo Birim Fiyatı Birim Fiyat Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 480,00 TL 480,00 TL
480.00 TL
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Sipariş etmek istediğiniz miktarı belirtin. Hesaplanan ücreti görün. Sepete atıp alışverişe devam edin ya da hemen satın alın.
* Siparişinizi iptal etmek ve ödemenizi geri iade almak için bizi 0532 245 1384 nolu telefondan aramanız yeterlidir. Ödemiş olduğunuz bedeli en gec 3 is günü içinde geri iade alabilirsiniz.

Aynı gün kargo, stoktan teslimat

Geri iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir

Ürün açıklaması

Pampas otu bitkisi otsu dekoratif füsküller açan süs bitkisi ailesinden bir bitkidir. Normal topraklarda yetişir fakat sulak alanlar için uygun bir bitkidir. Üretim şekli kök ayırma yöntemi ile yapılır. Soğuk ve sıcak havaya karşı dayanımı yüksektir.En fazla 4-5 metre boylanır. Güneşli alanlardan hoşlanır fakat yarı gölgelik alanlarda yetişebilir.

Pampas Otu Cortaderia Selloana Sıcaklığa ve kuraklığa meydan okuyan bir bitkidir Pampas Otu… Cortaderia Selloana Pampas Otu Toprağı Nemli ve yarı nemli, kumlu balçıklı topraklardan hoşlanır. Kendi kendine gelişir. Doğrudan güneş alan bir yere dikilmesi iyi olur. Pampas Otu Bakımı Ilıman iklimlerde her zaman yeşildir. Soğuk iklimlerde yapraklar sonbaharda sararır ve dökülür. Arsız bir bitkidir, hızla yayılır.

Bir mevsimde boyu iki buçuk metreye ulaşır. Sıcak iklimlerde yıllık büyümesi yaklaşık altı metreye ulaşır. İlkbahar başında yerden 40-45 santimetre yükseklikten budanabilir. Pampas Otu su kenarında ise sulamaya gerek yoktur. Pampas Ot’larını sulak alanlara toplu halde dikilmesi bitkinin yetişmesi için mükemmel olur.

Pampas Otu Üretimi Nisan ayında köklerin ayrılması gerekir. Pampas Otu’ndan alınan parçayla, doğrudan toprağa dikim yapılabilir. Pampas Otu Çiçekleri Gümüşi-beyaz yada sarımsı çiçekleri geniştir ve 60 santimetreye kadar uzayabilir. Çok gösterişli ve etkileyici olan çiçekleri, yazdan sonbahar başına kadar yaprakların üzerindedir. Çiçeklenmesi Ağustos ayından Ekim’e kadar sürmektedir. Dişi Pampas Otu bitkilerinin çiçekleri çok daha gösterişlidir. Çim üzerine dikerek bahçe de hoş ve değişik bir etki yaratabilirsiniz. Pampas Otu çit bitkisi olarak da bahçe de kullanabilir.

satılık Pampas Otu,Pampas Otu fiyatları,Pampas Otu fiyat,Pampas Otu satışı,Pampas Otu fiyatal,Pampas Otu fidanal,Pampas Otu bitkisi fiyatları,Pampas Otu fidanı satışı,Pampas Otu satışı,Pampas Otu bitkisi fiyat,Pampas Otu bitkisi fiyatları,Pampas Otu,Cortaderia Selloana fiyat,Cortaderia Selloana satışı,satılık Cortaderia Selloana,Cortaderia Selloana fiyatları,Cortaderia Selloana bitkisi

Aynı kategorideki diğer ürünler

Kargo Bizden
Şefkat Çiçeği-Afrika Zambağı
Şefkat Çiçeği-Afrika Zambağı Agapanthus Africanus
20-30 cm , Stok 500 adet
300,00 TL
Kargo Bizden
Bodur bambu fidanı
Bodur bambu fidanı Bambusa nana
20-30 cm , Stok 500 adet
300,00 TL
Kargo Bizden
Kırmızı Yeni Zelanda Keteni
Kırmızı Yeni Zelanda Keteni Phormium Tenax Purpureum
40-60 cm , Stok 100 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Yeni Zelanda Keteni
Yeni Zelanda Keteni Phormium Tenax Variegatum
60-80 cm , Stok 100 adet
720,00 TL
Kargo Bizden
Zebra Otu
Zebra Otu Miscanthus sinensis 'Zebrinus'
30-40 cm , Stok 500 adet
240,00 TL