Altuni Taflan Dekoratif

Euonymuus Japonica var aurea

Ürün No: #000891
Boy
100/120 cm
Çap
30 cm
Kap
Saksı
Stok
10
Adet Kargo Birim Fiyatı Birim Fiyat Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 1.080,00 TL 1.080,00 TL
1,080.00 TL
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Sipariş etmek istediğiniz miktarı belirtin. Hesaplanan ücreti görün. Sepete atıp alışverişe devam edin ya da hemen satın alın.
* Siparişinizi iptal etmek ve ödemenizi geri iade almak için bizi 0532 245 1384 nolu telefondan aramanız yeterlidir. Ödemiş olduğunuz bedeli en gec 3 is günü içinde geri iade alabilirsiniz.

Aynı gün kargo, stoktan teslimat

Geri iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir

Ürün açıklaması

Altuni  taflan sarı rengi ile park ve bahçelerde sıkça gördüğümüz ve  peyzajda çok kullanmış olduğumuz 2-3 metreye kadar boylanabilen altuni bir çalıdır. Her dem yeşil yani yaprak dökmez bundan dolayı 12 ay yaz kış peyzaj bahçelerine renk ve dekoratif görsellik katar. En kolay üretim şekli çelik alma yöntemi ile yapılır.

Altuni taflan bitkisi peyzaj alanlarında bahçelerde yürüyüş yolu kenarı ve kümeler halinde kullanılır ayrıca makas ile budama yapılarak top , piramit gibi şekiller verilmek için çok uygun bir bitkidir. Bu bitki soğuk ve sıcak havaya karşı dayanımı yüksek olan bitkilerdendir. Alaca gölge alanlarda kullanılabilir hatta gölge alanlar için bile uygundur fakat tam gölge alanlarda sarı rengini kaybeder ve yeşil olarak büyümeye devam eder.

Kötü bakım şartlarında panaşalı olan yaprak rengi yeşile dönüşür. Genellikle çelikle üretilir. Yetişme Yeri: Vatanı Japonya, Kore veÇin'dir. Boy ve Çap;Herdem yeşil 2-3m'ye kadar boylanabilen bir çalıdır.

Genel Özellikleri:Sürgünleri dört köşeli olup sürgünlere karşılıklı dizili tomurcuklar uzun ve yeşil renklidir. Dar yumurtamsı yapraklar 3-7cm uzunluğunda, deri gibi kalın; üst yüzü parlak, alt yüzü soluk yeşil ve kenarları ince dilimli dişlidir. Çiçekleri yeşilimsi beyaz renkte olup, beş altı tanesi bir arada ve 3-5cm uzunluğundaki bir eksen üzerinde toplanır.

Haziran ve Temmuz aylarında çiçek açar. Açık karmen kırmızısı kapsülü basık küre biçimindedir.Tırtıl ve küfe karşı hassastır. İklim ve Toprak İstekleri:Tailanlar soğuk yörelerde yetişebildiği gibi sıcak yörelere de uyum gösterirler Islak topraklara, sıcağa, gölge ve güneşe toleransları ile kent bahçeleri ve sahil arazilerinde geniş kullanım yeri bulurlar. Güneşli ve yarı gölgeli, kuru ve rutubetlice yerlerde ve çeşitli topraklarda yetiştirilebilirler.

Ancak verimli, humuslu kil topraklarını tercih ederler. Budama Durumu.-Budanmaya nadiren ihtiyaç gösterirler.Çit olarak kullanıldığı durumlarda budanmaya ihtiyaç gösterir.Hassas olduğu için budama zamanına dikkat etmek lazımdır. Üretim tekniği: Yeşil çelik ile üretilirler.

taflan,taflan fiyat,satılık altuni taflan,altuni taflan fiyat,altuni taflan fiyatları,altuni taflan satışı,altuni taflan fidanı,altuni taflan fidanı satış,altuni taflan fidanı fiyat,altuni taflan bitkisi,taflan fiyat,satılık taflan,taflan bitkisi,taflan satış,taflan fiyat,altuni taflan satınal,taflan satınal satılık nikah fidanı,nikah fidanı fiyatları,nikah fidanı fiyat,nikah fidanı satış,nikah fidanı satışı,nikah fidanı çeşitleri,hediyelik fidan,satılık hediyelik fidan,hediyelik fidan fiyatları,hediyelik fidan satışı,hediyelik fidan fiyat,hediyelik fidan satış,hediyelik fidan çeşitleri,hediyelik fidan üretimi,hediyelik fidan türleri,nikah fidanı,satılık Altuni taflan,Altuni taflan fiyat,Altuni taflan satışı,Altuni taflan fiyatları,Altuni taflan satış,Altuni taflan fidanı,Altuni taflan,taflan çeşitleri,hediyelik Altuni taflan,nikah için Altuni taflan,satılık Gold Taflan,Gold Taflan fiyatı,Gold Taflan satışı,Gold Taflan fiyatları,Gold Taflan fidanı,Gold Taflan satış,Gold Taflan fiyat,Gold Taflan,Euonymuus Japonica var aurea,taflan,altuni taflan,gold taflan,hediyelik fidan fiyatları,satılık hediyelik fidan

Aynı kategorideki diğer ürünler

Kargo Bizden
Sperial Limon Servi
Sperial Limon Servi Cupressus macrocarpa Goldcrest
150-200 cm , Stok 10 adet
3.000,00 TL
Kargo Bizden
Tek Top Limon servi
Tek Top Limon servi Cupressus macrocarpa Goldcrest
80-100 cm , Stok 10 adet
1.200,00 TL