Tek Top Limon servi

Cupressus macrocarpa Goldcrest

Ürün No: #000720
Boy
80-100 cm
Çap
30-40 cm
Kap
Saksı
Stok
10
Adet Kargo Birim Fiyatı Birim Fiyat Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 1.200,00 TL 1.200,00 TL
1,200.00 TL
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Sipariş etmek istediğiniz miktarı belirtin. Hesaplanan ücreti görün. Sepete atıp alışverişe devam edin ya da hemen satın alın.
* Siparişinizi iptal etmek ve ödemenizi geri iade almak için bizi 0532 245 1384 nolu telefondan aramanız yeterlidir. Ödemiş olduğunuz bedeli en gec 3 is günü içinde geri iade alabilirsiniz.

Aynı gün kargo, stoktan teslimat

Geri iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir

Ürün açıklaması

Limon servi ağacı servi giller ailesine ait bir ağaç yapraklarına ellediğiniz zaman limon kokusuna benzeyen bir koku verir. Bundan dolayı limon servi adını almıştır. Bu bitki genellikle çit uygulamalarında kullanılır aynı zamanda budama yapılarak dekoratif şekiller verilebilen bir bitki olduğundan farklı şekiller verilerek peyzaj ve parklarda çokça kullanılmaktadır.

 

Top limon servi

 

siperial limon servi

 

2 top limon servi

 

3 top limon servi

 

tek top limon servi

 

ponpon limon servi

 

gibi farklı şekiller verilebilir.

Melezleşme yoluyla kültüre edilmiş Yaprakları el ile ovulduğunda limon kokusu geldiğinden limoni servi ismi almıştır. Genel görünümü renk bakımından sarı bulunduğundan önemli bir park ve bahçe ağacıdır. Her dem sarı renklidir.

Ülkemize dışarıdan ithal fidan olarak getirilmekledir. Üremesi çelik ite şubat ayında seralarda yapılmaktadırDoğal olarak Kaliforniya'da Monterey civarında yetişir. Vatanında 20 metreye kadar boy yapar. Dalları gövdeden horizontal yönde çıkar veya hafifçe aşağıya sarkar.

Pul yaprakların sırt kısmında belirgin olmayan yağ bezeleri bulunur. Dona karşı hassastır fakat eksi 20 derece soğuk havaya dayanıklı bir ağaçtır. Tuzlu topraklarda yetişebilir. Güneşli yerleri sever, geçirgen topraklarda iyi gelişme gösterir.

ponpon limon servi,şekilli süs bitkileri,ponpon leylandi,siperial süs bitkileri,dekoratif bitkiller,dekoratif süs bitkileri

Aynı kategorideki diğer ürünler

Kargo Bizden
Sperial Limon Servi
Sperial Limon Servi Cupressus macrocarpa Goldcrest
150-200 cm , Stok 10 adet
3.000,00 TL
Kargo Bizden
Altuni Taflan Dekoratif
Altuni Taflan Dekoratif Euonymuus Japonica var aurea
100/120 cm , Stok 10 adet
1.080,00 TL