Kurtbağrı Fidanı

Üye ol / Giriş yap
×

Kurtbağrı Fidanı

Ligustrum

KARGO BİZDEN ! Kurtbağrı Fidanı
  • Kurtbağrı Fidanı
  • Kurtbağrı Fidanı
Ürün Nou00099
Ürün İsmiKurtbağrı Fidanı
Latince İsmiLigustrum
KategorisiÇalı Türleri
Stok Miktarı1000
Boy30-40-50 cm
Çap10 cm
KapPoşet
Perakende fiyat 5.40
25 adete için birim fiyattır
Toptan fiyat 4.32
50 adet için birim fiyattır

Fiyatlara KDV dahildir !

Lütfen dikkat !
25 adet 135.00 TL
50 adet 216.00 TL
Toptan alım fiyatı için en az 
50 adet
sipariş vermeniz gerekmektedir.
BU ÜRÜNDE KARGO BİZDEN

İade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Kurtbağrı Fidanı
Yorumlar
Kargo

Kurtbağrı, Zeytingiller (Oleaceae) familyasından Ligustrum cinsini oluşturan çalı  veya küçük ağaçlara verilan ad.

Avrupa, Kuzey Afrika, Batı Asya ve ülkemizde Karadeniz kıyı şeridi ile iç bölgelerde doğal olarak yayılış gösterir.

Besince zengin, çoğunlukla kireçli, ılıman ve humuslu topraklarda iyi gelişir. Ağır killi, çakıllı, kurak, kumlu ve kuru topraklar ile tuzlu topraklar ve sahil arazide yetiştirmeye uygundur.

Ilıman iklimli yerlerde optimal gelişim gösterir. Ancak soğuk iklim şartlarına ve kurak­lığa dayanıklıdır.

Kahve renkli tohumlar yarı küre görünümlü, ucu sivri ve 2-3 mm. büyüklüğündedir. Meyve içinde cilalı görünüşlü, 2 adet tohum bulunur. Ağustos-Eylül ayında olgunlaşan tohumların çimlenme yüzdesi düşük olup 1000 T.A. 20 gr.dır.

Makaslama ve budamaya son derece yatkındır. Canlı çit oluşturmaya uygundur. Ma­kaslanarak kolayca şekil verilebilir. Erken ilkbaharda veya çiçeklenmeden sonra, yaz sonu budanması uygundur.

Ekim-Aralık aylarında olgunlaşan meyveleri sürgün uçlarında, bezelye büyüklüğünde, üzümsü meyve durumunda, olgunlukta parlak siyah renkli ve bol miktardadır. Haziran-Temmuz ayında açan çiçekleri hermafrodit, beyaz ve keskin kokulu, 4-6 cm. bü­yüklüğünde ve tüpümsü olup salkımımsı kurullar oluşturur.

Yaz yeşili veya sıcak İklimlerde yarı hep yeşil yapraklar 4-6 cm. uzun, ters oval biçimli, uçları sivri veya küt, kenarları düz ve yumuşak, üst yüzü koyu, alt yüzü açık yeşil renkli ve tüysüzdür. Genç sürgünler yumuşak yeşil renkli ve tüysüzdür.

Tohumla üretim esastır. Tohumlar toplandıktan hemen sonra sonbaharda ekilebileceği gibi, rutubetli kumda + 4° C de 2-3 aylık soğuk katlamadan sonra erken ilk­baharda da ekilir. Yeşil çeliklerle erken ilkbaharda, yarı olgun odun çeliklerle yazın camekanda, sonbaharda sert çelikle ısıtmalı sera ortamında üretilir.

Kirli hava şartlarına, kent iklimine ve endüstriyel yörelere dayanıklıdır. Canlı çit tesisinde ve erozyon önlemede kullanılır. Su baskınlarına dayanıksızdır. Gövde üzerinde parlak lentiseller vardır. Sonbaharda yapraklar morumsu bir renk alır ama gösterişsizdir.

satılık Ligustrum,Ligustrum fiyatı,Ligustrum fiyatları,Ligustrum fiyat,Ligustrum satışı,Ligustrum satış,Ligustrum fidanı,çit bitkisi Ligustrum,Ligustrum,Ligustrum çalısı,Ligustrum ağacı,Ligustrum satılık,Kurtbağrı,satılık Kurtbağrı,Kurtbağrı fiyat,Kurtbağrı fidanı,Kurtbağrı çalısı,Kurtbağrı fiyatları,Kurtbağrı satışı,Kurtbağrı ağacı,Kurtbağrı fiyat,Kurtbağrı satışı,Kurtbağrı bitkisi,Kurtbağrı faydaları,Kurtbağrı ağacı fiyatKurtbağrı çit bitkisi

Satıldığı bölge: Sakarya
Gönderim alanları: Tüm Türkiye
Kargo ücreti: Alıcı öder
Kargo süresi: En az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
Kargo şirketi: Aras Kargo
×