Ağaç Kavunu Fidanı

Citrus medica

Ürün No: #001386
Boy
80-100 cm
Çap
1-2 cm
Kap
Saksı
Stok
50
Adet Kargo Birim Fiyatı Birim Fiyat Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 600,00 TL 600,00 TL
600.00 TL
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Sipariş etmek istediğiniz miktarı belirtin. Hesaplanan ücreti görün. Sepete atıp alışverişe devam edin ya da hemen satın alın.
* Siparişinizi iptal etmek ve ödemenizi geri iade almak için bizi 0532 245 1384 nolu telefondan aramanız yeterlidir. Ödemiş olduğunuz bedeli en gec 3 is günü içinde geri iade alabilirsiniz.

Aynı gün kargo, stoktan teslimat

Geri iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir

Ürün açıklaması

Ağaç kavunu yavaş büyüyen bir bitkidir. Yaprakları diğer narenciye türlerinden daha büyüktür. Yaprak tek yaprak görünüşündedir yani yaprak sapında kanat yoktur. Dikenlidir. Çiçeklerinde 4-5 çanak ve taç yaprağı vardır. Taç yaprakları oldukça kalındır ve üzerlerinde yağ guddeleri bulunur.

Beyaz kokulu çiçekleri, tomurcukken mor renklidir. Bu renk genç sürgünlerde de görülür. Ana çiçeklenme ilkbahardır, ancak yıl boyunca çok iyi çiçek açar, bu nedenle olgun meyveler, büyük/küçük yeşil meyveler ve çiçekler genellikle aynı anda bitki üzerinde bulunur. 3 yaşına geldiğinde meyve vermeye başlar. Meyveleri oldukça büyük,kokulu ve kalın kabukludur.

Meyveleri ağırdır. Turunçgiller içinde yoğunluğu en fazla olanıdır. Yalnız meyve içi küçüktür. Meyve olgunlaştığında açık limon sarısı bir renk alır. Meyvesinin boyu eninden büyük, genelde 12–15 cm arasındadır. Dış kabuğu üzerinde pürüz ve çıkıntılar bulunur. Az çekirdeklidir ve polyembriyoniktir. Sonbaharda hasat edilir. Saksı ve çiçekliklerde yetiştirmeye uygundur. 

ağaç kavunu ismi citron ya da pomelo olarak da biliniyor. Ağaç kavunu meyvesinin kabuğu renkli bir limon gibi görünür, fakat kabuğu genellikle kabarık, pütürlüdür ve çok kalındır. Bunun yanı sıra ağaç kavunu meyveleri, limonlardan daha büyük ve ağırdır. Meyveler daha büyük görünür ama kestikten sonra içeride çok fazla gerçek meyve yoktur. Sarı eti kocaman beyaz kabuğu içinde çok küçük görünür ve bol miktarda çekirdek içerir. Kokusu benzerdir, tadı ekşidir, fakat genellikle pürüzlüdür ve suyu bir limonun suyundan çok daha azdır.

ağaç kavunu fiyatı,satılık ağaç kavunu,ağaç kavunu üretimi,ağaç kavunu fiyatları,ağaç kavunu satışı,ağaç kavunu bitkisi,aşılı ağaç kavunu,ağaç kavunu ağacı,Citrus medica

Aynı kategorideki diğer ürünler

Kargo Bizden
Limon Fidanı - Yediveren
Limon Fidanı - Yediveren Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 30 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Portakal Ağacı
Portakal Ağacı Citrus Sinensis-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 10 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Kamkat (Kumquat) Kumkuat
Kamkat (Kumquat) Kumkuat Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Limon Ağacı - Yediveren
Limon Ağacı - Yediveren Citrus-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Mandalina Fidanı
Mandalina Fidanı Citrus reticulata-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
80-100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL