Portakal Ağacı

Citrus Sinensis-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

Ürün No: #000894
Boy
100-120 cm
Çap
20 cm
Kap
Saksı
Stok
10
Adet Kargo Birim Fiyatı Birim Fiyat Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 600,00 TL 600,00 TL
600.00 TL
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Sipariş etmek istediğiniz miktarı belirtin. Hesaplanan ücreti görün. Sepete atıp alışverişe devam edin ya da hemen satın alın.
* Siparişinizi iptal etmek ve ödemenizi geri iade almak için bizi 0532 245 1384 nolu telefondan aramanız yeterlidir. Ödemiş olduğunuz bedeli en gec 3 is günü içinde geri iade alabilirsiniz.

Aynı gün kargo, stoktan teslimat

Geri iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir

Ürün açıklaması

Limon fidanlarımız gerekli bakımları yapılmış sağlıklı fidanlardır. Gönderilerimizi şeffat ambalaj yaparak kargoda zarar görmesini ve kırılmalarını  büyük oranda önledik bilindiği gibi limon mandalina portakal fidanları çok soğuk iklimler için uygun fidanlar ve ağaçlar değildir. Evimizin balkonunda ve teraslarında rahatlıkla yetiştirebiliriz. Yaz dönemlerinde mutlaka full güneş alan alanlara çıkarınız.

Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı Portakal, Citrus cinsi bir ağaç olan Citrus sinensis'i ve onun meyvesini tanımlar. Narenciye ailesinin bir üyesidir. İpek yolunun anadoludan geçtiği dönemlerde narenciye hindistandan civarından gelen ticari bir üründü. Ümit burnun keşfedilmesiyle ticaret yolları değişmiş, asya kıtasının avrupalı devletler tarafından sömürgeleştirilmesiyle portakal üretiminin tamamı Portakiz civarına yayılmıştır.

Dilimize "portekizden gelen" anlamında "Portakal" olarak girmiştir.Citrus sinensis'in meyvesine, "acı ekşi portakal" olarak da anılan Citrus aurantium'un meyvesinden ayırabilmek için, "tatlı portakal" da denir.Portakal meyveleriPortakal, besin değeri yönünden zengin ve sevilen bir meyvedir. ispanya ve tüm Akdeniz ülkelerinde yetişmekle birlikte portakalın anavatanı Çin'dir.

dünyada elmadan sonra en çok tüketilen meyve olan portakal ö nemli bir askorbit asit kaynağıdır. özellikle C vitamini yönünden oldukça zengin olan portakal, soğuk algınlıklarında, nezle ve griplerde birebirdir. Genelde kabukları soyularak yenilen portakalın suyu da kendisi kadar yaygın tüketilir. Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetiştirilmesine rağman günümüzde tüketilen portakal nektarı ve portakal suları üretimi için İspanya ve Portakizden meyve ithal edilmektedir.

portakal ağacı,portakal bitkisi,portakal ağacı fiyatı,satılık portakal ağacı,portakal ağacı fiyatları,portakal fiyat,portakal bitkisi fiyatı,satılık portakal ağacı,portakal bitkisi fiyatı,portakal bitkisi fiyatı,satılık portakal ağacı,satılık portakal bitkisi,portakal fidanı,portakal bitkisi fiyatı,portakal,narenciye fiyat,narenciye fiyatları,satılık narenciye,narenciye çeşitleri

Aynı kategorideki diğer ürünler

Kargo Bizden
Limon Fidanı - Yediveren
Limon Fidanı - Yediveren Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 30 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Kamkat (Kumquat) Kumkuat
Kamkat (Kumquat) Kumkuat Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Limon Ağacı - Yediveren
Limon Ağacı - Yediveren Citrus-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Mandalina Fidanı
Mandalina Fidanı Citrus reticulata-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
80-100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Ağaç Kavunu Fidanı
Ağaç Kavunu Fidanı Citrus medica
80-100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL