Mandalina Fidanı

Citrus reticulata-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

Ürün No: #000147
Boy
80-100 cm
Çap
20-25 cm
Kap
Saksı
Stok
50
Adet Kargo Birim Fiyatı Birim Fiyat Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 600,00 TL 600,00 TL
600.00 TL
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Sipariş etmek istediğiniz miktarı belirtin. Hesaplanan ücreti görün. Sepete atıp alışverişe devam edin ya da hemen satın alın.
* Siparişinizi iptal etmek ve ödemenizi geri iade almak için bizi 0532 245 1384 nolu telefondan aramanız yeterlidir. Ödemiş olduğunuz bedeli en gec 3 is günü içinde geri iade alabilirsiniz.

Aynı gün kargo, stoktan teslimat

Geri iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir

Ürün açıklaması

Fidanlarımız gerekli bakımları yapılmış sağlıklı fidanlardır. Gönderilerimizi şeffat ambalaj yaparak kargoda zarar görmesini ve kırılmalarını  büyük oranda önledik bilindiği gibi limon mandalina portakal fidanları çok soğuk iklimler için uygun fidanlar ve ağaçlar değildir. Evimizin balkonunda ve teraslarında rahatlıkla yetiştirebiliriz. Yaz dönemlerinde mutlaka full güneş alan alanlara çıkarınız.

Mandalina (Citrus reticulata), ılıman iklimde yetişmekte olan turunçgiller (Rutaceae) familyasına ait bir meyve türü. Turuncu, sarı renklerde olan mandalina, etli ve sulu bir yapıya sahiptir. Türkiye'de en çok Akdeniz ve Ege bölgesinin kıyı kesimlerinde yetiştirilmektedir.

Nova, Kinnow, Fremond, Klausellina, Robinson, Okitsu, Satsuma, Ankor, Clemantin, Fortune, Yerli, Lee, Fairchild Marisol, Minneola, Ortanik, Kara, Ovari gibi çeşitleri vardır. Mandalina kabuğu soyulup yenebildiği gibi suyu sıkılarak da içilebilir. Mandalinanın Faydaları Mandalina zengin bir B ve C vitamini kaynağıdır. Kanı temizler. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürmede etkili olur. Damar setliği ve felçte faydalıdır. Sinirleri yatıştırıcı etkisi vardır. Grip olanlara iyi gelir. Bağışıklık sistemini korur. İklim İsteği Tüm turunçgiller gibi, sıcağı sever. Bu ağacın yetiştiriciliğinin yapıldığı yerde sıcaklıklar -3, -4 derecenin altına düşmemelidir. -9, -10 derecenin altına düşen sıcaklıklarda mandalina ağaçları donup ölebilir. Dayanamayacağı en yüksek sıcaklıklar ise, 45 derece ve üzeridir.

satılık mandalin Ağacı,mandalin Ağacı fiyatları,mandalin Ağacı fiyatı,mandalin Ağacı satışı,mandalin Ağacı satış,mandalin Ağacı fidanı,mandalin Ağacı bitkisi,satlılık mandalin fidanı,satılık mandalin ağacı,mandalin fiyat,mandalin fiyatları,mandalin bitkisi,mandalin satışı,mandalina,mandalina fiyat,satılık mandalina,mandalina fiyat,mandalina ağacı satışı,mandalina fidanı fiyat,mandalina fiyatları,mandalina bitkisi,mandalina ağacı satışı

Aynı kategorideki diğer ürünler

Kargo Bizden
Limon Fidanı - Yediveren
Limon Fidanı - Yediveren Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 30 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Portakal Ağacı
Portakal Ağacı Citrus Sinensis-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 10 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Kamkat (Kumquat) Kumkuat
Kamkat (Kumquat) Kumkuat Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Limon Ağacı - Yediveren
Limon Ağacı - Yediveren Citrus-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Ağaç Kavunu Fidanı
Ağaç Kavunu Fidanı Citrus medica
80-100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL