Limon Fidanı - Yediveren

Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı

Ürün No: #000985
Boy
100-120 cm
Çap
2-3 cm
Kap
Saksı
Stok
30
Adet Kargo Birim Fiyatı Birim Fiyat Toplam
1 adet (Kargo Bizden) 600,00 TL 600,00 TL
600.00 TL
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Sipariş etmek istediğiniz miktarı belirtin. Hesaplanan ücreti görün. Sepete atıp alışverişe devam edin ya da hemen satın alın.
* Siparişinizi iptal etmek ve ödemenizi geri iade almak için bizi 0532 245 1384 nolu telefondan aramanız yeterlidir. Ödemiş olduğunuz bedeli en gec 3 is günü içinde geri iade alabilirsiniz.

Aynı gün kargo, stoktan teslimat

Geri iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir

Ürün açıklaması

Limon fidanlarımız gerekli bakımları yapılmış sağlıklı fidanlardır. Gönderilerimizi şeffat ambalaj yaparak kargoda zarar görmesini ve kırılmalarını  büyük oranda önledik bilindiği gibi limon mandalina portakal fidanları çok soğuk iklimler için uygun fidanlar ve ağaçlar değildir. Evimizin balkonunda ve teraslarında rahatlıkla yetiştirebiliriz. Yaz dönemlerinde mutlaka full güneş alan alanlara çıkarınız.

Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı Limonun anavatanı kesin olarak bilinmemektedir. Ilıman iklime sahip bütün memleketlerde kültür şekilleri yetiştirilen yaprak dökmeyen, uçucu yağ taşıyan bu küçük ağaçların meyveleri ülkemizde çok sevilir. Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde neredeyse her evin bahçesinde bir limon ağacı bulunur. Meyve öncelikle suyu için kullanılır, eti ve kabuğu Aşçılık ve fırında pişirmede kullanılır. Limon suyu yaklaşık % 5 asittir. pH değeri 2 ila 3 arasındadır.

Kolaylıkla elde edilebilen asit bilimsel eğitim deneylerinde kullanılır Özellikle Çorbalarda yemeklerde salatalarda lezzeti arttırmak sindirimi kolaylaştırmak vucut direncini kazanmak için kullanılan önemli bir C vitamini kaynağıdır. Limon suyu ile haşlanan tavuk daha lezzetli olur. Günde bir tane Limon suyu içmek gribal enfeksiyonu önler.

Limon ve misket limonu halihazırda limonata olarak sunulur, veya içeceklerde garnitür olarak, buzlu çay veya alkolsüz içeceklerde bir dilim şeklinde bardağın içinde veya kenarında kullanılır. Limon suya tad vermesi içinde kullanılır.Oda sıcaklığında uzun süre tutulursa kolayca çüremeye yüz tutar. Limon suyu balık yemeği üzerine sembolik olarak sıkılır. İlave olarak limon suyu salamuraya yatırılmış et pişirilmeden önce bir parça kullanılır. Bazı insanlar limonu bir meyve gibi yemeyi sever. Fakat daha sonra sitrik asit ve şekeri dişlerden temizlemek için su kullanmak gereklidir.

Limon kendisi veya misket limonu ile birlikte reçel yapımında kullanılır Limon ve diğer turunçgiller farklı tutarlarda kimyasal içerirler.Bunların sağlığa faydalı olduğu düşünülür.Terpene (hidrokarbon) olarak adlandırılan D-limone içerirler.Bunlar limonun koku ve tadını verirler.Limonlar önemli miktarda sitrik asit içerirler.Bu nedenle düşük değerde pH ve ekşi tada sahiptirler.

Ayrıca onlar C Vitamini(asorbik asit) içerirler.Bunlar insan sağlığı için gereklidirler.100 miliLitre limon suyu yaklaşık olarak 50 miligram C Vitamini (tavsiye edilen günlük değerin % 55'i) ve 5 gram sitrik asit içerirler.Limonlar yağ ve esans özünü çikartmak için işleme tabi tutulabilirler

Limon,limon ağacı,Citrus limon,satılık limon,limon ağacı fiyatları,satılık limon,limon ağacı fiyat,limon fidanı,limon bitkisi,limon fiyatı,limon ağacı fidanı,bodur limon fiyat,bodur limon,satılık bodur limon,bodur limon fiyatları,bodur limon satışı,bodur limon bitkisi,bodur limon fidanı,bodur limon fidanı satışı,bodur limon satış,bodur limon satışı,bodur limon bitkisi fiyat,bodur limon ağacı ,bodur limon ağacı satış,bodur limon ağacı fiyatları,limon,limon fidanı,limon fidanı,limon faydaları,limon ağacı,limon fiyatları,limon fidesi bakımı,limon fidanı yetiştiriciliği,limon fidanları,limon fidanı nasıl yetiştirilir,limon fidanı nasıl dikilir,limon fidesi,limon fidanı satışı,limon fidanı nasıl aşılanır,yediveren limon,yediveren limon fidanı,yediveren limon bakımı,yediveren limon ağacı fiyatı,yediveren limon budama zamanı,meyveli limon fidanı,limon çeşitleri,limon fidanı çeşitleri,limon yetiştiriciliği,limon dikimi,meyveli bodur fidan satışı,tüplü limon fidanı,limon internetten satışı,fidan limon fidanı,narenciye fidanı limon,sahibinden limon fidanı,mayer limon fidanı,limon meyve ,limon bitki,limon fidanı fiyatı,limon ağacı

Aynı kategorideki diğer ürünler

Kargo Bizden
Portakal Ağacı
Portakal Ağacı Citrus Sinensis-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 10 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Kamkat (Kumquat) Kumkuat
Kamkat (Kumquat) Kumkuat Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Limon Ağacı - Yediveren
Limon Ağacı - Yediveren Citrus-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
100-120 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Mandalina Fidanı
Mandalina Fidanı Citrus reticulata-Citrus-Karadeniz Rize Soğuk Havaya Dayanıklı
80-100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL
Kargo Bizden
Ağaç Kavunu Fidanı
Ağaç Kavunu Fidanı Citrus medica
80-100 cm , Stok 50 adet
600,00 TL